Sari la conținut

recificatoare bucse biele


Vizitator
 Share

Postări Recomandate

elezoare bucse de biela m72 si frexe de supape tot m72 noi 170ron

 

mai am o supapa in stare ok-40 ron,capac cutie e viteze cel cu semeringul ala negru din poza unde sunt kiuloasele-40ron,un set de semeringuri de la skf noi de temperatura pina la 200 de grade cu buza dubla 2 buc ambielaj si doua buc axa cu came pe piata sunt unde va la 150 ron vreau 80 ron siu un pinion distributie nu nout 100 ron

 

mai am o cutie de viteze cu grad de uzura foarte mic undeva la 5 la suta cutia este noua nouta doar ca are barbierit de pe ea suportul unde vine filtrul de aier dar pt doritori se poate suda in argon si este ca si nou prin slefuire 150 de euro

post-11995-0-38473200-1326821049_thumb.jpg

post-11995-0-46532800-1326821077_thumb.jpg

post-11995-0-93922500-1326821129_thumb.jpg

post-11995-0-32520300-1326821162_thumb.jpg

post-11995-0-05972400-1326821197_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect,se scrie " Qiu-loasele "

 

:cheers:

 

 

nenea daca vrei sa predai lectii de romana dute in alta parte aici fiecare scrie cum vrea totul ii sa inteleaga ceilanti ce a scris respectivul.fara suparare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plictiseala mare,nu? :) carcotasilor...

 

corect e:

CHIULĂSĂ (CULASĂ) (‹ fr.) s. f. Parte superioară amovibilă a unui motor termic, ce conține camerele de combustie și susține supapele și culbutorii.

 

bineinteles ca si variantele de mai sus sunt tot corecte,la fel si cele ce vor urma :D

 

am dat un copy/paste cuvantului,in ideea de a ma intelege cu omul pe limba lui :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea daca vrei sa predai lectii de romana dute in alta parte aici fiecare scrie cum vrea totul ii sa inteleaga ceilanti ce a scris respectivul.fara suparare.

 

 

Aaaaa, nu ma supar nenea, nu ma supar deloc . . . sunt ingrijorat sa nu te fi suparat tu cumva, daca tot zici ca fiecare scrie cum vrea si ce-l taie capu' . :hurt:

 

Daca am gresit imi cer scuze. :D

Editat de mpc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alezorul de biele si frezele de supape potrivesc si la nipre? ca date tehnice despre m-uri nu stiu...

 

 

frezele de supape sunt universale. 3 freze cu 3 unghiuri diferite. Singura chestie care trebuie sa se potriveasca este ghidajul ala al frezei, care intra in ghidul supapei.Daca nu se potriveste, se face unul la strung in functie de diametrul necesar.( sau se prelucreaza cel in cauza)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...