Sari la conținut

Str Occidentului...


BiG
 Share

Postări Recomandate

tocmai ce am trecut pe Occidentului... Unul depasea in curba troleibuzul.. un amic cu un bmw F venea de pe sens opus, a culcat motoreta ptr a evita, aceasta s-a oprit in masina omului ce depasea neregulamentar..

Fara daune fizice pentru motociclist, mici dureri la picior si vanataie pe spate, nu purta geaca cu protectii sau altceva... motoreta are cate ceva dar se repara cred... eu eram la cca 100 m in spate, dar nu am vazut faza, eram "mascat" de un alt troleibuz

noroc ca nu a fost impact frontal.. era pe aproape oricum.... strada e destul de ingusta cu cate o banda pe sens...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce am trecut pe Occidentului... Unul depasea in curba troleibuzul.. un amic cu un bmw F venea de pe sens opus, a culcat motoreta ptr a evita, aceasta s-a oprit in masina omului ce depasea neregulamentar..

Fara daune fizice pentru motociclist, mici dureri la picior si vanataie pe spate, nu purta geaca cu protectii sau altceva... motoreta are cate ceva dar se repara cred... eu eram la cca 100 m in spate, dar nu am vazut faza, eram "mascat" de un alt troleibuz

noroc ca nu a fost impact frontal.. era pe aproape oricum.... strada e destul de ingusta cu cate o banda pe sens...

 

 

Pe sofer macar l-a indoit la tabla??

 

durerile la picior pot parea mici pe moment cand trece amorteala aia poate sa realizeze ca e mai grav.

oricum sa speram ca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel am patit si eu, incercand sa evit un inpact cu un nenorocit care nu mi-a dat prioritate intr-un sens giratoriu, am franat si mi-a plecat motorul de sub mine dar fara al atinge macar pe ala cu masina. Mai tarziu la politie am facut o plangere pt ca nici macar nu s-a oprit ala sa vada ce s-a intamplat, m-au intrebat daca am avut impact direct cu masina, si pt ca nici nu l-am atins se pare ca nu se putea recupera din costul daunelor pe care le-am avut doar daca il dadeam pe nenorocit in judecata si cu implicarea unor martori (eram singur)! Dar pt 50 de euro am lasat-o balta. Asa ca vedeti ce faceti in sensul acesta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a scapat el... macar nu citesc iar de tragedii!

Cu motoru ala nu putea sa urce pe bordura?

 

In zona aceea (din ce am inteles eu este chiar in fata liceului de muzica, sau am inteles gresit) este un gardulet pe marginea strazii si nu te poti urca pe trotuar. Este o zona foarte nenorocita.

 

Ma bucur ca nu a patit mare lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce am trecut pe Occidentului... Unul depasea in curba troleibuzul.. un amic cu un bmw F venea de pe sens opus, a culcat motoreta ptr a evita, aceasta s-a oprit in masina omului ce depasea neregulamentar..

Fara daune fizice pentru motociclist, mici dureri la picior si vanataie pe spate, nu purta geaca cu protectii sau altceva... motoreta are cate ceva dar se repara cred... eu eram la cca 100 m in spate, dar nu am vazut faza, eram "mascat" de un alt troleibuz

noroc ca nu a fost impact frontal.. era pe aproape oricum.... strada e destul de ingusta cu cate o banda pe sens...

cel kre a facut accident e de la mine din liceu.. :drink: ...e f naspha taficul p akolo mai ales cu autobuzele alea..nu a patit nik e ok..dar a invatat cv..sper.. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...