Sari la conținut

Honda nsr 50


the hunter
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti! astazi o sa va fac cunostinta cu "drujba" mea :grinbandit: . Se numeste honda nsr 50 din 2001. Am luat-o de cateva zile ...am intampinat ceva dereglaje pe la carburator in rest la partea mecanica e ok ....nu acelasi lucru pot spune si despre cea optica...cel care a a avut-o a cam cazut cu ea. Am sa pun si ceva poze cu ea si am sa pun una in care am editat-o putin in paint ca sa vad cum ar da daca asi face acele modificari . Astept pareri..:)

 

 

 

 

 

 

 

post-67403-0-83434400-1339927824_thumb.jpgpost-67403-0-14894900-1339927835_thumb.jpgpost-67403-0-85895100-1339927859_thumb.jpgpost-67403-0-42166700-1339927874_thumb.jpg

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da i sa sara :))....da i maxim :D

 

ai dau ai dau ....dar dai si tu ca ai cu ce! :cheers: :bounce:

 

 

 

 

ai dau ai dau ....dar dai si tu ca ai cu ce!

 

 

 

 

 

 

 

am mai modificat cate ceva la jucarie.... :grinbandit:

 

 

 

post-67403-0-24623600-1340280196_thumb.jpg

 

post-67403-0-79339400-1340280044_thumb.jpg

Editat de the hunter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce te gandeai tu sa o vopsesti, vopseaua e destul de ok. Mai are cate un defect, dar nu e problema chiar asa mare. Cu carburatorul cum ai rezolvat-o ca citisem ca iti cautai altul? Esti cam maricel pt. jucaria asta, parca ma vad pe mine pe 125-ul din posesie :grinbandit: Dar si ce bine sa te plimbi de 2 saptamani fara sa pui benzina... si inca mai am cam jumatate din rezervor :banana: Na, ce sa zic, eu incepusem pe 400cc, am trecut la 650, 750 si dupa am retrogradat la 125 (mai am prin garaj si 750-ul V4, Tot honda, var cu bunicul motocicletei tale :grinbandit: ). Cel putin pt. mine e foarte utila o moto de capacitate mica, mai ales la cat alerg prin oras... Atat din cauza consumului, cat si din cauza ca ma strecor mult mai usor... Sa o stapanesti sanatos si sa nu ai parte de accidente & stuff!

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu stiu de ce te gandeai tu sa o vopsesti, vopseaua e destul de ok. Mai are cate un defect, dar nu e problema chiar asa mare. Cu carburatorul cum ai rezolvat-o ca citisem ca iti cautai altul? Esti cam maricel pt. jucaria asta, parca ma vad pe mine pe 125-ul din posesie :grinbandit: Dar si ce bine sa te plimbi de 2 saptamani fara sa pui benzina... si inca mai am cam jumatate din rezervor :banana: Na, ce sa zic, eu incepusem pe 400cc, am trecut la 650, 750 si dupa am retrogradat la 125 (mai am prin garaj si 750-ul V4, Tot honda, var cu bunicul motocicletei tale :grinbandit: ). Cel putin pt. mine e foarte utila o moto de capacitate mica, mai ales la cat alerg prin oras... Atat din cauza consumului, cat si din cauza ca ma strecor mult mai usor... Sa o stapanesti sanatos si sa nu ai parte de accidente & stuff!

 

 

 

 

mersi mult de tot si tie la fel...cu carburatorul inca nu am rezolvat ...l-am remediat putin pe cel vechi iam schimbat jiglerul care era rupt si iam pus alt cui ponto dar tot nu imi place cum merge...pana gasesc unul calumea merg asa... :grinbandit: Asfalt uscat!

 

 

 

 

o noua transformare :grinbandit: astept pareri

 

post-67403-0-26747000-1341037559_thumb.jpgpost-67403-0-11459000-1341037832_thumb.jpgpost-67403-0-24560100-1341037871_thumb.jpg

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari !

Arata bine acum, dar ar fi si mai bine daca ai vopsi si rezervorul complet. :)

 

PS: Cat ai dat pe ea ? Daca nu te deranjeaza ... :-"

Editat de Radu_Toretto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari !

Arata bine acum, dar ar fi si mai bine daca ai vopsi si rezervorul complet. :)

 

PS: Cat ai dat pe ea ? Daca nu te deranjeaza ... :-"

 

initial am vrut sa il fac complet dar se dau stikarele alea ft greu jos nu stiu cu ce sa le curatz:|....si ai pm cu cat am dat pe ea

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...