Sari la conținut

Lup singuratic part II - Apuseni


Postări Recomandate

Asa cum spunea prietenul meu Galen odata ce ai gustat din bucuria unei drumetii solitare cu motocicleta prin munti nu se poate sa nu mai vrei odata si inca odata si inca odata …

 

Asa se intilmpla si cu mine acum. Din luna mai nu mai iesisem undeva de unul singur asa sa nu ma bata nimeni la cap si simteam nevoia unei evadari, mai ales ca stresul acumulat la servici unde lucrez cu oamenii se adunase in ultima vreme. Vroiam sa simt racoare, padure, vantul cum suiera prin frunzele copacilor, apa cum susura printre pietre, pasarele si greieri ... doamne abia asteptam. Sambata se anunta o zi cu averse de ploaie si mie nici ca imi pasa ... imi si inchipuiam cum va curge ploaia pe mine si ma va racori dupa o saptamana intreaga de arsita petrecuta in oras pe betoane si asfalt, dar mai ales in sufocantul birou de la servici.

 

Continuarea si pozele aici : http://alin-gabor.blogspot.ro

 

Va doresc drumuri frumoase !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoasa tura ! Am vrut si eu sa fac zona aia, dar am pierdut mult timp in incercarea de a ajunge din Cheile Ramet sus pe creasta Trascaului si am lasa-to pe alta data ! Cu siguranta am sa ajung in zona Padis !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...