Sari la conținut

Excursie Bucuresti -Sibiu- Baia de Aries


Ciorap
 Share

Postări Recomandate

Salut, vin si eu cu o propunere pentru o excursie de cateva zile.

Traseul de dus va fi acesta: harta aproximativ 435 km conform google. Cazarea va fi aici, sau unde va dori fiecare. Eu am stat la ei anul trecut si am fost foarte multumit.

- puncte de interes in zona ar fi: piscina pensiunii, manastiri, pesteri, diferite trasee montane, fabrica Ariesul Conf ce produce pentru Spidi si Dainese si am auzit ca au si magazin de desfacere...

- puncte de interes pe drum: Dealul Negru (daca nu e plin de tiruri), Valea Oltului, Sibiu-Sebes, Valea Ariesului. As vrea sa includ si Transalpina si Transfagarasanul la intoarcere dar cred ca ar fi prea obositor - sunt deschis la sugestii.

 

Pt cei care ar avea nevoie de ajutor cu bagajele, pun la dispozitie si masina, dar pentru care am nevoie de un sofer.

Momentan suntem suntem 2 motociclete si un pasager in masina, ne lipsesc un sofer/soferita si mai multe motociclete.

 

Plecarea ar fi pe 10 august - stat 4-5 zile pe acolo - apoi retur in Bucuresti. Oricine este binevenit, nu se va merge cu genunchiul pe jos, dar nici sa facem 2 zile pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...