Sari la conținut

Transalp - Furca flexeaza


Postări Recomandate

1: Da, sunt tensionate corect. Daca le-as mai tensiona inca 15% ar fi tambal. Slabe in nici un caz nu sunt. Stiu cum trebuie sa fie, am avut bicicleta multi ani si toate motocicletele pe care le am sunt pe spite.

 

2: zici foarte bine, e posibil ca problema sa aiba mai multe cauze, nu exclud. Rulmentii clar nu sunt, i-am verificat cu cateva ocazii.

 

3: jocurile nu sunt abia sesizabile, sunt medii. Daca ma gandesc ca era ulei un furca atunci cand am testat, ar insemna ca in realitate jocurile sunt putin mai mari fata de ce am simtit, cu furca curata, fara ulei.

 

4: Asa este, presiunea mica se simte asemanator. Nu e cazul la mine, roata avea 2 atm cand am facut testul, fix cat zice manualul.

 

Multumesc pentru idei, dar dupa cum am zis totul in afara de amortizoare este verificat si sunt foarte sigur atunci cand spun ca ceva este OK. Trebuie sa desfac si sa ma uit ce e in ele. Speram sa fie o problema intalnita de cei cu experienta si sa citesc "aaaa, da, clar bucsile" :) Se pare ca nu prea e cazul. Tot ce pot spune acum e ca o sa revin cu o completare atunci cand rezolv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...