Sari la conținut

ajutooor!


the hunter
 Share

Postări Recomandate

salut tuturor am un honda nsr 50 in 2t si mi-a spus un baiat sa verific compresia sa dau bujia jos si sa pun degetul acolo apoi sa dau la peda si in mod normal nu poti tine degetul fara sa iasa presiune pe langa el ...si surprizaa am facut asa am pus degetul si tineam lejer mana acolo ...dar am observat ca daca tineam mana in locul bujiei si dadeam la peda se auzea ca si cum presiunea din cilindru ar iesi prin alta parte undeva pe la carburator pe acolo....ce sa fie? astept sfaturile voastre Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

verific-o cu un manometru ca metoda ta nu mi se pare foarte reliable...

am rezolvat problema cu compresia era de la segmenti am segmentat motorul acum si merge super bine...dar asi vrea sa ai fac ceva sa se tureze mai mult ....nu trece de 9 mii de ture...asi vrea sa ajunga undeva la 10-12 ...ce se poate face? Stima

 

 

 

 

 

 

 

verific-o cu un manometru ca metoda ta nu mi se pare foarte reliable...

am fost la un mecanic si mi-a pus manometru si aveam 5.5 era putin nu? cat trebuie sa fie in mod normal??

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă tocmai ai schimbat segmenții însamnă că este în rodaj. Nu e recomandat să-l turezi așa mult deocamdată.

pai nu il turez momentan dupa ce termin rodajul dar ziceam asa pentru viitor....si cu compresia ce valoare ar trbuii sa fie in mod normal? Stima

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...