Sari la conținut

semeringuri pompa de apa - RM80


XorX
 Share

Postări Recomandate

Postez si aici , poate gasesc pe cineva care a mai facut service la pompa de apa la RM80 si imi poate da o idee.

 

Se pare ca trebuie sa schimb semeringurile pompei de apa, la un Suzuki RM80 (2T) pentru ca am gasit in cutie in loc de ulei un fel de maioneza gri.
Intrebarea este urmatoarea, cite semeringuri imi trebuie?
Daca ma uit la poza asta:
http://www.cmsnl.com...03.html#results
ar fi vorba despre reperele 20, 21, 23, dar tot acolo pare ca reperul 23 este un fel de inlocuitor pentru ansamblul 20+21.

Asta si din cauza ca pentru modelele de dupa 1996 in schema apare doar un singur semering pe axul pompei.
http://www.cmsnl.com...04.html#results

Ma gindesc ca poate din 1996, Suzuki a gasit un model de semering mai bun, care isi face singur treaba, si a schimbat metoda de servisare a pompei de apa si pentru modelele anterioare, de aici si cele doua variante ce apar pentru modelul din 1994 (semeringul 23 sau combinatia de semeringuri 20+21)

 

alte idei? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Daca ne dai PM cu seria de cadru a motocicletei , introducem datele in programul original de Suzuki , si aflam sigur data exacta de fabricatie + model exact , si gasim sigur exact ce tip de simering ai acolo !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut, am rezolvat dilema cu sprijinul celor de la elf workshop. E asa cum banuiam, din 1996 Suzuki a gasit o solutie mai buna cu un singur semering.

 

Am retinut si te caut cind am nevoie de piesa.

 

Pina atunci insa am nevoie in continuare de manual.. nu am reusit sa fac rost de unul... :-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...