Sari la conținut

Bord Yamaha XT 125 R


sailor_one
 Share

Postări Recomandate

Acum daca tot m-ati luminat cu relantiul...unde gasesc si eu cartea motocicletei,asta pt ca fostul proprietar nu mai stie de ea si nu ma descurc cu bordul ala electronic...nu stiu cum se reseteaza...ce inseamna prescurtarile alea pe acolo...imi arata OIL CHANGE...ok ..engleza stim...uleiul s-a schimbat...dar poate in cartea moto...da si ceva despre bordul ala...multumesc mult...scuze de insistenta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

opresti mobra si scoti contactul, apesi pe butonul din stanga de pe ghidon si il tii apasat in timp ce pui contactul si o sa se reseteze dupa cateva secunte

 

cu placere

Multumesc mult !!...Totusi caut cartea cu care se livreaza moto de noua...sa vad si eu ce inseamna butoanele alea...ca afiseaza tot felul pe acolo...poate se gaseste undeva cartea aia....toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult !!...Totusi caut cartea cu care se livreaza moto de noua...sa vad si eu ce inseamna butoanele alea...ca afiseaza tot felul pe acolo...poate se gaseste undeva cartea aia....toate cele bune!

 

Salut, am tot cautat cartea aia si am gasit doar pentru modelul 2006 si doar in maghiara aici http://www.yamaha-motor.eu/. Fisierul este atasat.

 

Poate ne ajuta cineva cu versiunea in engleza sau sa faca traducerea documentului cu vreun soft. Poti sa incerci sa dai copy paste in google translate.

 

Sper ca te ajuta,

Spor

U13DY6.PDF

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de info....am netul fff greoi....nu merge cu tradus...mai pun un topic special...poate are cine din toata RO...simpla carte de utlizare a moto....mersi mult...ne auzim!

Mult noroc in privinta asta, XT-ul meu este luat de la reprezentanta si nu are manual in romana. Are in EN, FR, DE, ES etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult noroc in privinta asta, XT-ul meu este luat de la reprezentanta si nu are manual in romana. Are in EN, FR, DE, ES etc....

Pai e bine daca ai cartea ei..si e in engleza....doar asta caut...poate poti scana pagina unde scrie despre bord...setari..explicatii...daca arata in carte bineinteles....multumesc mult !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai

e bine daca ai cartea ei..si e in engleza....doar asta caut...poate

poti scana pagina unde scrie despre bord...setari..explicatii...daca

arata in carte bineinteles....multumesc mult !

Din pacate nu am avut niciodata nevoie de scanner si nu am asa ceva :(

Sunt sigur ca poti sa gasesti manualul in format pdf in engleza pe internet, mai incearca sa-l cauti. Eu l-am avut pana cand am pierdut totul de pe hard..

 

Esti sigur ca nu te descurci cu google translate si versiunea in maghiara?

 

Spor

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut !Mersi mult de info si ajutor....dar eu sunt pe un vapor...si internetul este foarte foarte greoi...nu pot sa descarc nimic....o poza se incarca in 10 min !!!!...cand ajung acasa...am sa fac miscarea cu maghiara-engleza ! Weekend placut !

manualul de service

http://gigi600.altervista.org/immagini/xt125r/XT%20125%202005_service.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...