Sari la conținut

vanzator de nimicuri....


sten
 Share

Postări Recomandate

Mihai preda , (mihai prd) vrea sa vanda Tulcenilor ceva ce nu este...

Ma refer la cazul Smirnov...mihai,daca nu ai inteles pana acum,noi Tulcenii,nu putem fi mintiti de bucuresteni parliti...din simplul motiv dat explicit de tine lui Cristi mic...ce-ti trebuie mai mult sa intelegi ca nu ne poti mintii?

Parearea mea...tot ce ai facut tu in motociclism=0 (zero)....daca ai reconditionat cateva modele vechi ptr a le valorifica...

Nu te atac...nu am de ce...iti comunic date...stiri...cum esti vazut...aici la Tulcea...esti o valoare nula...cum ti-am explicat cu ceva timp in urma...

Eu o sa plec de pe meleagurile astea...unde tipi ca tine n-au valoare si nu vreau sa va incurc...Va urez succesuri! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun si care este legatura frustrarii tale , aici pe un forum? Faptu ca este un "vanzator de nimic" cineva , trebuie sa deschizi un topic nou prin care sa il denigrezi? Mi se pare mult mai injositor ce ai facut tu , decat ceea ce a facut el din spusele tale. Nu cunosc situatia , nici nu ma intereseaza , dar sa ajungi sa deschizi un topic nou doar pentru a denigra pe cineva ca nu iti place tie serviciile sau fata lui mi se pare ceva de prost gust. Numai bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uau..."noi tulcenii nu putem fi mintiti de bucuresteni parliti"....oare ar trebui sa ma simt si eu jignit, ca fac parte din categoria asta ..."bucuresteni"? Cazul Smirnov, ce o fi asta? Care e logica topicului asta? Nu mai bine dai niste detalii in momentul in care deschizi un topic de genul ? Scuze daca nu inteleg si voi restul stiti despre ce e vorba :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat Mihai are contul suspendat si nu poate sa scrie pe forum, m-a rugat sa ii postez urmatorul mesaj (drept la replica)
:
Salutare dragilor. Ca un drept la replica adresat acuzelor formulate de userul sten, pe numele real Marius Stanescu {fost user al forumului cu pseudonimul rock46hunt, user care a fost banat permanent de Admin pentru injuriile pe care mi le-a adus cand am luat masuri impotriva lui in perioada cand eram moderator (3 zile suspendare pentru injurii aduse unui alt user)}, va povestesc urmatoarele:
Cred ca undeva prin luna august 2012 m-a sunat Cristi Ciornei (userul cios) care m-a intrebat daca am vreun atas de Ural/M72 de vanzare, intrucat l-a sunat un domn din Tulcea, pe nume Mihai Smirnov, care are o motocicleta cu atas si doreste sa achizitioneze o barca de atas in stare buna (intentia acestuia a fost de a cumpara una noua prima data, dar apoi a renuntat, Cristi explicandu-I ca si una second in stare buna isi face treaba la fel de bine). Dupa ce am discutat de mai multe ori la telefon, prin luna septembrie 2012 domnul Smirnov a venit la mine acasa (cu un Hyundai Tucson, sa se vada ca stiu cu ce a venit) sa cumpere atasul, dar dupa ce l-a studiat, mi-a spus ca si al dansului e in stare la fel de buna si s-a grabit cu achizitia. I-am spus ca nu e nici o problema si am inceput sa discutam despre motocicleta dansului, care este un M61 (dl. Smirnov este un pasionat al motocicletelor si doreste sa isi incropeasca o mica colectie, dar fara a fi un cunoscator al modelelor si diferentelor dintre modelele Ural), cerandu-mi sa-i vand piese pe care sa le poata uzita la motocicleta. I-am oferit contra cost, la preturi decente, piese in stare buna pe care si le-a ales personal (totusi, dl. Smirnov a batut ceva km, de la Tulcea pana la Bucuresti) o sa spate completa, un stop de Ural M61, un portbagaj si posibil si alte piese mici (acum nu imi mai amintesc), oferindu-I si cadou o roata de Ural. Dupa ce am mai palavragit si i-am mai oferit sfaturi privind reconditionarea motocicletei, dl Smirnov a plecat spre casa.
Acum, sa revenim in prezent. Dupa ce am vazut postul lui mister Sten (m-au anuntat prietenii, le multumesc ca m-au trezit din somn :) ), l-am sunat instant pe dl. Smirnov, sa lamurim eventuale diferenduri cu privire la actul comercial dintre noi, care a fost extreme de uimit, in sensul negativ si totodata nemultumit de cele scrise de Marius Stanescu, povestindu-mi ca acum 2 ore a fost in vizita la un vecin de-al lui sten, povestind despre motociclete. La acest vecin a venit si Marius Stanescu sten, care era sub influenta bauturilor alcoolice (l-am citat pe dl Smirnov) si au plecat toti trei la locuinta lui sten, unde acesta si vecinul lui au continuat sa se sprituiasca. Stanescu l-a intrebat pe dl. Smirnov ce a mai facut cu proiectul Ural, iar acesta i-a raspuns ca a mai cumparat ceva piese si aici citez NISTE NIMICURI, (sa se inteleaga de unde a spus sten de nimicuri), in sensul ca nu a cumparat piese mari (atas, cadru, etc), iar sten Stanescu l-a intrebat de la cine din Bucuresti, ca el ii stie pe toti (ce cunoscator fin, o fi de drogurile din Amsterdam?), dl. Smirnov spunandu-I ca de la mine.
Asa ca dl. Stanescu, fiind baut, se repede la calculator sa posteze un topic defaimator, pe care dl. Smirnov il respinge in totalitate si nu achieseaza la aberatiile lui Stanescu. Dl. Smirnov nu are cont pe forum, dar mi-a dat acceptul sa-i public telefonul pe forum (Mihai Smirnov 0745026XXX) pentru a confirma cele scrise de mine. Imi pare rau pt. dl Smirnov, care este un om cu mult bun simt, care si-a cerut scuze de nenumarate ori pentru prostiile scrise de Stanescu, promitandu-mi ca in masura in care il va ajuta fiul dansului, isi va face cont pe forum sa dezminta elucubratiile unei persoane despre care mie imi e mila, in speta Marius Stanescu, personaj parasit de prieteni si de minte.
O seara buna si sper ca v-ati delectat cu pledoaria :)
Sten trebuie sa-mi trimita un mesaj in care isi cere scuze fata de bucuresteni. Nu e cazul sa il lasam sa mai scrie aici. Nu trimite, se retrage o vreme... pe alte meleaguri!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...