Sari la conținut

Problema schimbat vitezele la suzuki sv650s


rebelll
 Share

Postări Recomandate

Salut. Sint nou pe acest forum si ca user si ca motociclist.

Am si eu o problema cu motoreta si anume. Cind am cumparat-o la mana a doua, mi se parea ca iese putin mai greu din viteza I la semator de exemplu. Nu prea gaseam N-ul..apoi mi-a cazut motoul pe stinga (am uitat sa-i pun cricul si s-a lasat intr-o parte dupa ce m-am dat jos dupa ea..buseala de incepator recunosc:D) si mi s-a rupt suportul de la schimbator.

Dupa ce l-am sudat si l-am pus inapoi (mi-a reglat ambreiajul un mecanic), dupa un anumit timp cind merg cu ea probabil se incinge uleiul nu mai pot s-o scot din viteza I decit daca opresc motorul, iar in viteza a doua intra foarte greu (sunt zile in care doar odata imi face figuri si pe urma e totul ok dupa ce se incinge merge mai greu in a doua dar intra).

Dar repet asta dupa vreo 10 minute de condus. Pina in astea 10-15 min merge usor si ok...cineva mi-a spus ca ar fi de la ulei. L-am schimbat am. Am pus MOTUL 10w-40 4T.

Imi puteti da un sfat ceva pina sa ajung la mecanic? Poate o fi de la reglaje? Va multumesc.

Editat de rebelll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru sfaturi. O sa ma uit la unghiul de prindere daca are. Pe ala nu l-am scos. Am vazut in schimb pe mecanic ca a facut reglaje la tija. O sa mai incerc cu reglajele la ea si va spun daca am reusit.

 

Regleaza ambreiajul de la axul melcat (se afla sub capacul care acopera pinionul). Daca esti din Bucuresti da o fuga pe la mine.

Sunt din Bucuresti si chiar vroiam sa trec pe la tine si pentru carena. Mici reparatii. In ce zona stai. Lasa-mi te rog un mesaj cu nr de tel pe pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...