Sari la conținut

becuri far


Vizitator andrey_750r
 Share

Postări Recomandate

Vizitator andrey_750r

Stie cineva ce tipuri sunt becurile din far, la un gsx-r din 95' ? pentru ca as vrea sa le inlocuiesc cu unele albe gen xenon, sau daca imi puteti recomanda voi anumite marci, si cum se comporta lumina, adica se vede bine sau...Multumesc, o seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator andrey_750r

performance deocamdata nu as dori lupe xenon, ma orientasem mai mult pe becuri. si de aia am intrebat ce tip sunt ca sa stiu ce comand. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

farul e cam nasol din fabrica pe motorul tau, poti sa pui ce vrei, ramai in gaura cu ~100 de lei si dupa aia tot la xenon ajungi. :) ai putea iesi mai ieftin cu un bixenon pe "scurta", ai h7 dar merge sa pui h4 pe el. in schimb e de neam prost, ii orbesti pe toti si nici tu nu te bucuri de adevarata putere a unui xenon. :) crede-ma ca nu-ti spun nici din auzite si nici din rautate. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc osram (h7), Varianta e cool blue hyper (5000K) si lumineaza extraordinar de bine. faza e ca varianta asta (hyper) nu e omologata ptr drum (off-road only) si nu prea le comercializeaza magazinele (le gasesti pe net). Daca vrei ceva road legal au varianta cool blue intense care sunt aproape la fel de puternice. Au costat 80 ron/set dar eu zic ca merita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...