Sari la conținut

Inaltare sea moto


Marshal.RO
 Share

Postări Recomandate

Salutare

De curand am inceput lucrul la o sea moto de SV 650s.

Incerc o inaltare a seii plus retapitare.

Husa moto e posibil sa o fac la un tapiter profi. nu cred k ma descurc acolo. momentan atasez 2 poze cu stadiul actual al lucrarii.

Sunt deschis la orice sugestii/critici.

..................................................................... Multa bafta ! :mexicanwave:

post-69546-0-43976000-1387647021_thumb.jpg

post-69546-0-70791500-1387647038_thumb.jpg

Editat de Marshal.RO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buretii i-am avut de la o chestie ce a venit ambalata si erau pusi pt protectia ei. se pot cumpara da nu stiu de unde nu vreau sa te incurc. de retapitat o sa caut in piata obor ceva materiale, din cate am inteles si darian cel care retapita sei tot de acolo lua. deci nu strica un drum in zona. Din cate am vazut tu esti din sibiu trebuie cautat si pe acolo piele eco. de lipita am folosit un tub de la poxipol pentru materiale de constructii. merge foarte bine si cu prenandez cred( n am incercat). eu mai am de munca. atasez aici cateva lincuri care poate te ajuta.

Editat de Marshal.RO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si material de tapitat tot acolo gasesc? ce preturi ai idee?



nuj daca gasesc si materiale de tapitat pe acolo. o sa caut sapt viitoare cred. ceva preturi aveti idee. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot prin zona se gaseste si ala.

o sa ai nevoie si tu pt ca nu stiu cat rest de material are saua suplimentar sub ea. depinde cat vrei sa o ridici si tu. probabil ca la 1 cm nu ai nevoie de o husa noua..altfel o sa fie necesar. anunt aici oricum daca gasesc pentru mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

am finalizat proiectul sunt putin dezamagit de cum a iesit . materialul nu se compara cu cel original si necesita ajustari...cusaturi taieturi etc. eu n am facut niciuna din astea,



 


.



 

din pacate nu pot atasa imagini nu stiu ce are..... daca aveti vre o idee ????

Editat de Marshal.RO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...