Sari la conținut

Diferente intre Honda cre f250x HM si Honda crf250x?


RobertR
 Share

Postări Recomandate

Salut.

Vreau sa-mi cumpar un motor enduro in 4T second hand.La banii care ii am pt motor am gasit prin Italia modelele HM de la Honda an 2005.Din cate stiu acestea sunt facute in Italia.

Stie cineva care sunt diferentele intre cele doua modele din titlul topicului?

Multumesc.

Daca am postat gresit rog moderatorii sitului sa mute acest topic in sectiunea potrivita.

Editat de RobertR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Din cate stiu sunt honde cu suspensie tunata Polleti, care mi se pare mult mai buna decat originalul Honda. Suspensia originala e cam tare fiind construita mai mult pentru americani care sunt natie de crosseri si asta vor. Cred ca si carburatorul e tunat pentru europa. Problemele la supape au ramas si la HM, dar asta nu inseamna ca nu merita sa cumperi. Problemele cu supapele de admisie se rezolva, 100 euro kitul de otel de la Prox plus garnituri si manopera = undeva la 200 de euro. Am avut in club 5 honde din care 3 cu probleme la supape, tot timpul trebuie sa stai cu lera pe ele sa verifici jocurile. Daca m-ai pune sa aleg in momentul asta as cauta Yamaha WR/YZF care sunt beton la supape. Parerea mea ca sunt cele mai fiabile motoare de enduro/cross.

Editat de CazyRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...