Sari la conținut

Modificare starter virago 535


Postări Recomandate

Este vorba despre modificarea rulmentului unisens si anume ca dupa un anumit timp rolele incep sa sape in corpul rulmentului si atunci trebui un kit nou care pacat ca nu se mai gaseste original si chiar daca se gaseste costa ceva....... eu am avut pe mobra un kit care cica era original si nu a tinut decat un sezon.....in poza atasata am luat din partea opusa gaurilor arcurilor 1 mm la un atelier de specialitate cu o freza verticala. Oricine cred ca are in orasul lui un atelier sa frezeze in corpul rulmentului care deloc surprinzator corpul original era mult mai tare decat cel care cica era original si a tinut decat un sezon. Frezand 1 mm in acea parte , rola o sa urce mai sus in locasul creat si atunci o sa stranga mai tare rola dintata fara sa mai patineze. Atentie la aceasta operatie trebui neaparat sa se puna role noi si sa nu se frezeze mai mult de 1mm si trebui curatat bine de orice fel de span ramas in urma frezarii.

Ideile de mai bine sunt binevenite.post-83437-0-50453500-1401988949_thumb.jpg post-83437-0-19381400-1401988986_thumb.jpg

Editat de tmdmitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...