Sari la conținut

Burgman 400 vs gilera nexus 500


Piciu8
 Share

Postări Recomandate

Salut.

 

Sunt in cautare de un maxiscuter, iar pana acum am ramas la doua modele care imi plac burgman 400 si gilera nexus 500 ambele dupa 2007 fabricatie.

De burgman am gasit detalii pe forum, m-ar interesa sa stiu mai multe despre nexus si daca a mers cineva pe ambele sa imi spuna o parere.

Burgman imi place mult, am si condus, dar mi se pare putin mai greoi in comparatie cu nexus la care ma atrage mult forma mai sportiva.

O sa il folosesc pe timp de vara ,ca sa nu mai fac sauna in masina, pana la sala de antrenament (1.5km) si la masa (1km) cam de 2 ori pe zi (sunt sportiv, asta fiind si motivul pentru am renuntat la gandul de a-mi lua motor) si poate in weekend cate un drum scurt extraurban, dar 90% o sa fie folosit in oras.

Multumesc !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....adica io-s "bagabont",nu? Piciule,depinde ce vrei de la scuter :confort sau sportivitate? costurile de intretinere sunt apropiate,sunt fiabile.La ce-ti trebuie tie eu zic ca-i suficiet un 125

 

am avut de la 49cc la 400cc din fiecare cate unul, de la 13 la 21 ani :)). de 125 deja la 110km/h nu mai e deloc "relaxat". Gilera imi place mult cum e facut, mai ales partea de spate, cu codita care nu acopera in totalitate roata si e putin ridicata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...