Sari la conținut

Scoatere de la Fisc scuter


Bughy91
 Share

Postări Recomandate

Ma scuzati daca deschis gresit acest topic,

Ma aflu in urmatoarea dilema, am un scuter pe numele meu, pentru moment il am la vanzare, daca nu reusesc sa il vand pe minimul propus nu o sa vreau sa il dau chiar asa pe moca....

Intrebarea care este: unde sa ma duc, si ce acte imi trebuiesc pentru a scoate scuterul de pe numele meu (impozitul platit la zi) , sa numai fie pe numele meu ,sa numai platesc impozit, radiat sa zic asa pentru ca nu si-a gasit cumparator.

Ce documente imi sunt necesare , alte conditii.

Va multumesc si scuze inca odata.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îl radiezi de la impozit "în vederea depozitarii".

din pura curiozitate ai facut asa ceva sau stii procedura?

» Post actualizat in 11 May 2015 14:03

in vederea depozitarii platesti in continuare impozit dar o poti scoate de la rutiera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pura curiozitate ai facut asa ceva sau stii procedura?

» Post actualizat in 11 May 2015 14:03

 

 

 

in vederea depozitarii platesti in continuare impozit dar o poti scoate de la rutiera

Greșit. Nu mai plătești impozit. Am făcut da. Ai nevoie de actele scuterului și un extras de cf sa schiță a locației unde cică îl depozitezi. Mergi la primărie și întreabă.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAP.III Radierea din circulaţie a vehiculelor care nu se supun

înmatriculării

Art.11

Radierea vehiculelor prevăzute la art. 2 se face la cererea proprietarului sau a

mandatarului acestuia în următoarele cazuri:

a) proprietarul sau mandatarul acestuia doreşte retragerea din circulatie a vehiculului

şi face dovada depozitării acestuia într-un spaţiu adecvat, deţinut în condiţiile legii;

Art.13

(1) Radierea vehiculelor menţionate la art. 2, înregistrate la Municipiul Oradea prin Direcţia

Tehnică, se face pe baza următoarelor documente depuse la Serviciul Relaţii cu Publicul al

Primăriei Municipiului Oradea:

a) cererea de radiere;

B) actul de identitate sau certificatul de înregistrare eliberat de Registrul Comerţului;

c) certificatul de înregistrare;

d) cartea de identitate a vehiculului, după caz;

e) actul care probează încadrarea în una dintre situaţiile prevăzute de art. 11;

f) proces-verbal pentru scoatere din evidenţă eliberat de Direcţia Economică din

Primăria Municipiului Oradea.

(2) La radiere, odată cu depunerea documentaţiei la Serviciul Relaţii cu Publicul al Primăriei

Municipiului Oradea, proprietarul vehiculului va preda plăcuţa/plăcuţele cu numărul de

înregistrare, cu excepţia cazurilor când noul proprietar optează pentru păstrarea numărului

de înregistrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...