Sari la conținut

saua de la hornet pc41 blocata


Postări Recomandate

salut. am si eu o problema dupa drumul din weekend la mare cred ca s-a rupt ori cablul de actionare ori ceva la incuietoarea de la sa si nu o mai pot deschide pt a o da afara de pe motor. Un arc se simte cand invart de cheie care o trage in pozitia initiala dar nu se deschide si acea incuietoare de sub sa si nici nu se aude mecanismul lucrand de aceea banuiesc ca acel cablu este de vina. Astept sugestii cum as putea-o da afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar am bagat un antifurt mic sub sa inainte sa plec dar a intrat sub niste tije de fier ale cadrului. am apasat cu fundul si am tras in toate directiile. nu vrea ! Iar la mana eu nu simt sa declanseze incuietoarea care tine saua, doar butucul invarte si acel arc care opune rezistenta si trage cheia inapoi in pozitia 0. Mama masii cu sistemele astea de doi lei si spatiul insuficient asupra motorului.

Editat de ema_mann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat. noroc ca acele plastice din spate la pc41 sunt moi si am putut trage de ele si vedea problema. A sarit acel bumb de plumb de la capatul cablului din lacasul incuietorii si desi cheia actiona nu tinea nimic contra pt a deschide sistemul.

Multumesc pt sfaturi. Am tras si impins cu mai multa incredere datorita voua :) ... Se poate inchide daca este necesar.

Editat de ema_mann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...