Sari la conținut

Tura Lacul Balaton, Ungaria 11/12/13 august 2015


Toothless
 Share

Postări Recomandate

Salutare, sunt In Siofok pana pe 14 august si ma tenteaza sa fac un circuit in jurul lacului Balaton, sunt ~ 200km pe tarm (evitand autostrazile care ar scadea din farmecul plimbarii).

Daca mai sunt motociclisti rataciti prin zona care sunt interesati de aceasta plimbare, sa se faca auziti :)

Drumul oricum o sa il fac intr-una din acele zile (11, 12 sau 13 august) poate chiar il si repet daca merita.

Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost pe Balaton acum aprox. 10 zile, pe partea de sud. Drumul e destul de nasol, valurit si traficat in perioada asta, dar daca nu te grabesti nu ar trebui sa ai probleme. Am dormit si la dus si la intors intr-un camping in Fonyod, 10 E pe noapte aprox, destul de decent. dar baile nu sunt chiar curate si trece trenul pe langa camping (deci o sa ai distractie pana pe la miezul noptii, si apoi de la 6 incolo). Vezi ca mai inspre SW de Fonyod, tot pe Balaton, e un camping de nudisti. Asta daca te tenteaza cumva ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pt info, cazarea e deja rezolvata, de grabit nu ma grabesc iar campingul cu nudisti (Balatonbereny) il googleisem deja :)), chiar mai este si un al doilea, Balatonakali, care este la jumatatea malului nordic :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Balatonfured, ai un camping foarte fain Balatonturist , cu tot cu ski nautic daca te intereseaza, tot pe malul lacului in jos faci o oprire la Badacsony principalul punct din zona viticola, zona de nord a lacului pina la Keszthely este mai frumoasa decit cea de sud, despre care a scris Mario. Asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...