Sari la conținut

pete pe tankpad ( Protectia de rezervor )


Limelight
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua tuturor! Zilele trecute pentru ca a fost mai soare, am scos motocicleta la o plimbare pana la serviciu si inapoi. Ieri si alaltaieri nu am mai mers cu ea deoarece a plouat si a fost ceata. Pentru ca nu am in ce garaj sa o tin langa bloc, am lasat-o afara cu husa pe ea. Astazi am observat niste pete albe sub tankpad-ul motocicletei. Eram doar curios daca pot prezenta o problema mai mare sau daca doar a intrat niste aer/apa sub tank pad. Daca e aer, poate fi scos cu ceva? Daca nu se poate face nimic, orice model de motocicleta poate avea protectia inlocuita, nu? Va multumesc :)!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca suspectezi ca este o bula de aer,poti lua un ac si intepi pad-ul pt a elimina bula de aer. Este mult mai simplu,spun eu, chiar si mult mai aspectuos sa il inlocuiesti. Dai jos,cureti totul foarte bine si gata. Este un tip care iti face altul, de calitate ok,pret modest si personalizat cum vrei tu. Culoare,model, cu sau fara scris,etc. Si il poti combina cu cel de la busonul rezervorului si atunci arata chiar ok. Zic cum as face eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...