Sari la conținut

Care Sunt Cele Mai Tari Scutere


mike_aprilia
 Share

Postări Recomandate

:crack: Am si eu un Lastunel 49cc lam cumparat in vara daca stiti cumva e un magazin pe Str.G-ral Petre Popovat nr. 19, sector 6, Bucuresti ...in fine acolo:P... si nu stiu ce sa fac..!!Am 14 ani..."m-am indragostit" de Gilera DNA 50 si`a luat un prrieten de la mine de la bloc mi la dat si mie ma bagat in boala mor dupa el ..!!!el vrea 1500 de euro pe el are 5000 de km e din 2002 parca...manusi casca de toate galben..si nu stiu oricum deocamdata nu am bani si am niste parinti cam tampitei:))>.stiu ca o sa radeti pe la anu asea prin vara lu 2008 vreau ceva frumos..ce mi`ati recomanda!!nu vreau mai mare de 125cc daca se paote 49-50cc pentru ca iarasi e vorba despre parinti :crack: ...adica tata...:cheers:!!!! :crack:

Scuteru meu =>

post-15066-1168120790_thumb.jpg

Editat de teriphoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manusi casca de toate galben..si nu stiu oricum deocamdata nu am bani si am niste parinti cam tampitei:))>.stiu ca o sa radeti pe la anu asea prin vara lu 2008 vreau ceva frumos..ce mi`ati recomanda!!nu vreau mai mare de 125cc daca se paote 49-50cc pentru ca iarasi e vorba despre parinti :crack: ...adica tata...:blink:!!!! :P

 

toti (sau majoritatea) avem parinti deastia ... au crescut in comunism unde daca aveai motor erai nebun :crack: sau aveai neamuri la partid :cheers:

 

DNA-ul este foarte bun pt inceput pt ca nu o sa ai probleme cu vitezele...

si felicitari pt faptul ca nu iti iei ceva mare ! fara experienta pe ceva mai mic, cand o sa ai drum liber (nu numai) o sa incerci sa ii dai sa vezi ce poate... ceea ce nu e bine... si duce la moarte... :crack: de 125 este suficient, dar tot de 50 este recomandabil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai ma? Sa ai tu asa ceva, si dup-aia sa vorbim! Oi fi avand tu Aprilia....ca veni vorba: cat prinde?

 

Did i make it clearly? :crack:

 

 

tie chiar iti plac mostruazitatile alea ? , pui sunt aici pe forum scutere de 10 ori mai faine, a pus un baiat un filmulet cu un aprilia cu "The Doctor" sau asa ceva , pai arata de 3x mai bine mai mai era cineva cu un gillera galben ,iara excelent, sau baiatul cu SpeedFight 2 , alea din poza sun porcarii ..

 

ps: pai am kit minarelli 70cc pe el , dar inca e in rodaj , deci nu stiu cat prinde :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai certati mo...nu are rost...

Fiecare cu ce-i place(Gusturile nu se discuta!)...

Si lasand la o parte navele spatiale pe care le-am vazut,sa vb despre tema acestui topic...

Cele mai tari scutere dupa parerea mea sunt:

-...in ciuda consumului... Malaguti f12(phantom si firefox)

-Aprilia SR50

-Aprilia Leonardo(doar pt carenele ''blindate'')

Kiar dak am Peugeot nu pot sa nu fiu cinstit si sa imi zic parerea.Am avut MalagutiF12 si mi s-a parut tanc pe langa alte scutere dar consuma exagerat de mult,iar Aprilia SR50 nu imi place ca aspect si detest pozitia in care eram nevoit sa stau(parca eram intrun scaun de tractor) dar nu pot sa zic ca nu au unul dintre cele mai bune motoare de la 50cc si nu ma refer la modelele mai noi de la alte firma,doar la cele cu care se poate compara...Cu Leonardo am scapat ca prin urechile acului dupa un accident(sa le bag ceva in neam de taximetristi neatenti)...Dak nu aveam ekipament eram mort dar scuterul a fost decat putin zgariat tinand cont de viteza cu care am intrat in usa taxiului(60/h k eram la iesire din oras)...

 

 

post-14846-1168205388_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care sunt cele mai ari scootere (motor,rezistenta,......)

 

cele mai tari scootere scuzati

dupa parerea mea cele mai tari scutere sunt cele cu motoare mai mari de 100cmc in 4timpi si racire cu lichid. iar ca firme yamaha, honda, piaggio, peugeot, gilera, aprilia, suzuki in primul rand iar dupa kymco, derbi si alte firme care de obicei inprumuta motorizarile de la primele 7 sau le imita :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da intr-adevar si aici trebuie ca scuterelele la randul lor pentru a fi clasificate trebuie puse pe anumite categorii. pentru a putea face diferenta.

 

 

parerea mea:

 

 

-50cc Yamaha Aerox

Aprilia SR modelele noi

 

-125cc Gilera DNA

 

 

-250cc Vespa GTS

 

 

-500cc Yamaha T-Max "Black max"

 

-600cc Suzuki Burgman

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...