Sari la conținut

Recomandari ( Vulcan, Shadow 750, Moto Guzzi)


gerik13
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor. Fiind aproape de permis cat. A in curand, m-am uitat la posibilitatile intre cruisere. Dupa multe ore petrecute pe acest forum a mai ramas 3 posibilitati, bugetul fiind aprox. 3.000-4.000 EURO.

  • Kawasaki Vulcan VN 800 Classic dupa 2000
    • Pro:
      • Recomandat de multe usere
      • Usor de servisat, si sunt foarte multe descrieri si sfaturi de service, intrentinere chiar si pe aici.
      • Se poate gasi piese destul de usor
    • Contra :
      • Transmisie pe lant ( probabil nici nu-i un minus, pentru cei care fac intretinerea de lant de mult timp)
      • Destul de greu de gasit modele de dupa 2000
         
  • Honda Shadow VT 750 (ACE,Black Widow) dupa 2000 - Cam acelasi treaba ca si la Vulcan, numai putin mai slabut
     
  • Moto Guzzi California 1100 (Stone, EV, Jackal)  tot dupa 2000
    • Pro :
      • In forumurile de din afara multa lume recomanda aceasta serie (din anii 98-200x), fiind foarte fiabile la motor ( din cauza asta sunt inclinat spre cumpararea unui astfel de moto)
      • Este o raritate la noi in tara , si are un sunet foarte specific :D
      • Ii Harley-ul european 
      • Cardan
    • Contra:
      • Raritatea. Nu stiu cat de multi se pricepe de aceasta marca la servisat. Multi zic ca ii ca si un Piaggio/Aprilia. 
      • Nu prea se gasesc de vanzare in tara.
      • Piesele sunt cam greoi de gasit

 

Prima data m-am uitat la Dragstar 650,Intruder, Marauder( Vis :Harley Dyna Super Glide Sport :D ) dar am gasit cateva topicuri unde toate lumea recomanda ori  Vulcan ori Shadow. 

M-am gandit si m-am informat foarte mult din forumuri, dar am ajuns la punctul la care nu mai pot sa fac o decizie. Moto Guzzi nu ar fi o alegere ideala, aici in Romania, find rare la noi, dar sunetul acela si motorul de 1100.... :D

Eventual daca aveti recomandari sau sfaturi sau orice in legatura cu Moto Guzzi va ascult !!!!

 Chiar si cu cateva anunturi puteti sa-mi ajutati. 

 

Mersi mult.

 

Editat de gerik13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...