Jump to content

Caine pe motocicleta

Recommended Posts

• 1 month later...

Tekelul sirmos e caine de vinatoare, are subpar des, nu sufera de frig ca fratele cu par scurt. De asemenea, fiind originar din linii de lucru nu prea te poti baza ca ramine mic, din cite stiu la sirmosi nu exista varietatea usoara, sub 9kg. Apoi, din cauza conformatiei, sint predispusi la dislocari de coloana, asa ca inghesuirea intr-un rucsac nu sriu cit de bine ii face. Si in ultimul rind, pe el l-ai intrebat ce vrei sa faci? ca daca nu vrea se inchide povestea, sint caini foaete incapatinati. Altfel, simpatica alegere.

La 05.07.2020 la 23:10, FLEX a spus:

Tekelul sirmos e caine de vinatoare, are subpar des, nu sufera de frig ca fratele cu par scurt. De asemenea, fiind originar din linii de lucru nu prea te poti baza ca ramine mic, din cite stiu la sirmosi nu exista varietatea usoara, sub 9kg. Apoi, din cauza conformatiei, sint predispusi la dislocari de coloana, asa ca inghesuirea intr-un rucsac nu sriu cit de bine ii face. Si in ultimul rind, pe el l-ai intrebat ce vrei sa faci? ca daca nu vrea se inchide povestea, sint caini foaete incapatinati. Altfel, simpatica alegere.

De întrebat , nu . Nu prea are de ales . La munca se mai joaca ,mai doarme și îl pot scoate afara mai des . Sta cât de cât bine in rucsac. Treaba e ca intr-o luna s-a dublat și m-a cam îndoaie de spate . Dar una peste alta ,merge bine transportul . Nu văd sa aibă vreo reacție la vânt gen tuse dar și distanță e mică . Am luat ceva gen borseta dar pe viitor va trebui ceva mai mare.

CA2373E4-CAB3-4B50-8082-47C6F837A230.jpeg

Cât despre caracterul lui , ohoooo,sunt multe de spus . Într-adevăr e ceva deosebit dar și foarte inteligent . Eu am mai avut un cățel înainte . E vorba de un boxer. Ce sa zic , asta e opusul lui 😀

Acum 5 ore, l.u.v a spus:

Astăzi, la Vidraru.. 

Și povestea lor, omul a plecat în toată lumea cu prietenul lui. 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158626830606165&id=551276164

IMG_20200718_165654.jpg

He-he ...

Dupa numere, prin tara aceea nu debiteaza ordonante de urgenta PNL-ul   :)

Apropo, cainii nu sunt supusi carantinarii de catre copoi?

Ca nu se vede in poza masca, casca si temeiul legal   :lol:

• 2 weeks later...