Norrd Postat 2 ore în urmă Share Postat 2 ore în urmă Salutări,am o problemă la motocicleta,aceasta nu mai pornește.Bordul se aprinde,pompa amorsează dar când dau să o pornesc,nimic.Inainte cu puțin timp aceasta nu mai pornea la cald și aveam 2 variante,ori să o las să se răcească ori să pun un jump starter(pornea fără nicio problemă). În momentul de față pot să o pornesc doar împinsă.Tin să menționez că s-a realizat jocul la supape,bateria și bujiile sunt noi , electromotorul și statorul au fost schimbate (ele fiind second-hand) ,la service a fost dusă, băiatul respectiv mi-a sugerat să schimb toată instalația electrică deoarece crede că așa scap de problemă dar nu știu ce să zic,am zis să mai întreb pe ici pe colo.Poate s-a mai confruntat cineva cu această problemă și poate îi găsesc soluția.Multumesc anticipat și asfalt uscat l Citează Link spre comentariu Distribuie pe alte site-uri More sharing options...
Postări Recomandate
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.