Sari la conținut

Brasov Classic Rally Ed.aiiia


cz250sport
 Share

Postări Recomandate

23-24 Iunie , Brasov-Fagaras-Sibiu-Medias-Biertan-Sighisoara-Rupea-Brasov

Salutare pasionatilor si admiratorilor de motociclete clasice si istorice.

Si anul acesta va avea loc o cursa a vehiculelor istorice, de ce sa nu fie si motociclete participante, mi-am zis eu. Si atunci am inceput sa incerc sa adun tot mai multi motoristi posesori de motoare mai vechi de 25 de ani si in stare cat mai originala ca sa participam la acest eveniment.

O sa fie distractie garantat asa cum a fost si la celelalte evenimente.

Va rog sa ma contactati pentru a discuta detalii despre asta.

MSGYahoo ID: czladislau

mail: czladislau@yahoo.de

tel. 0728288289

www.brasovclassicrally.lx.ro

post-16292-1172585713_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi se pare super ideea...da nu prea am cu ce veni ca rablele mele prind 40-50 km/h :ok: om trai si om vedea, ca tare mult as aduce simsoneta acolo, ca zic eu ca merita :P :baldy: ...

 

frumoasa initiativa, si laudabila totodata :banana: felicitari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

23-24 Iunie , Brasov-Fagaras-Sibiu-Medias-Biertan-Sighisoara-Rupea-Brasov

Salutare pasionatilor si admiratorilor de motociclete clasice si istorice.

Si anul acesta va avea loc o cursa a vehiculelor istorice, de ce sa nu fie si motociclete participante, mi-am zis eu. Si atunci am inceput sa incerc sa adun tot mai multi motoristi posesori de motoare mai vechi de 25 de ani si in stare cat mai originala ca sa participam la acest eveniment.

O sa fie distractie garantat asa cum a fost si la celelalte evenimente.

Va rog sa ma contactati pentru a discuta detalii despre asta.

MSGYahoo ID: czladislau

mail: czladislau@yahoo.de

tel. 0728288289

www.brasovclassicrally.lx.ro

 

 

mmmmmmmm ce veste faina !!

esti cumva din old car club ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana:

Ma bucur fratilor sa aud asa ceva

pai Raliul asta se va tine in fiecare an asta e sigur

pentru cei care se deplaseaza cu motoare mici se poate aranja transport cu asistenta tehnica pe parcursul exterior al cursei.

 

 

ps. da! old cars

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

pentru cei care se deplaseaza cu motoare mici se poate aranja transport cu asistenta tehnica pe parcursul exterior al cursei.

 

 

hmmm...interesant...adica, mi-o aduce cineva de la bucale?si cat ar costa daca asa se poate rezolva :baldy: nu de alta da dupa ce o fac, ar fi pacat sa trec muntii cu ea :ok:

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm...interesant...adica, mi-o aduce cineva de la bucale?si cat ar costa daca asa se poate rezolva :baldy: nu de alta da dupa ce o fac, ar fi pacat sa trec muntii cu ea :ok:

 

:banana:

 

 

detalii trebe discutate la telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi se pare super ideea...da nu prea am cu ce veni ca rablele mele prind 40-50 km/h :ok: om trai si om vedea, ca tare mult as aduce simsoneta acolo, ca zic eu ca merita :finger: :drink: ...

 

frumoasa initiativa, si laudabila totodata :bounce: felicitari

concureaza cu mine!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

concureaza cu mine!! :bounce:

pai sa stii ca ar fi frumos tare sa reusim sa ne strangem mai multi cu dastea mici si clasice aranjate frumos....ar fi super :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cat la suta trebuie sa fie originala? A mea are 28 de ani aproape. Dar este chopper. Chopperul este facut in spiritul acelor ani. Se pune? La raliurile similare din vest am vazut choppere clasice. :ok:As mai aduce si un prieten cu un Goldwing din `81 original...he,he,he :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut mirciu, sunt eu colega de la Brasov cu Octavia. Pacat ca nu vii cu ale tale.Sa sti ca prezenta e super slaba pana acum.

 

ce zici mai sus :drink: , aici se aduna niste motoare vechi frumoase si nemodificate major.Nu vreau sa descurajez pe nimeni, sa stiti ca regulile nu le facem noi sunt date de FIVA, trebuie sa vedem niste poze mai intai ca sa le analizam procentul de modificare. sigur se accepta imperfectiuni dar Altfel deviem de la statutul nostru de a prezerva vehiculele istorice, asa cum la un muzeu de istorie la o armura nu ii punem leduri niciodata :) dar daca ii lipseste ceva inlocuim provizoriu cu ceva asemanator din vremea aia.

 

sa auzim de bine

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

easybiker....lasa vrajeala.....vino incoace....ca vedem noi cum facem.....important e sa vii. :bounce:

bai cred ca vin si eu, chiar daca las rezervoru cu cratere intentionat :finger: stii doar ca asta e gandu meu, sa se vada urmele trecutului...

 

termin motoreta de facut, si sper sa ajung...sa iti iei triumphu sa mergem brat la brat...ce zici? :drink:

 

@easybiker: da un link sa vedem motorul ca suntem curiosi, si asa aflii si daca merge pt intrunire :)

 

bafta :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta mea nu este gata,deci nu ai ce sa vezi. Chiar ma gandeam la raliu dar la asa raspunsuri m-am convins ca poate ar trebui sa ma gandesc la altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta mea nu este gata,deci nu ai ce sa vezi. Chiar ma gandeam la raliu dar la asa raspunsuri m-am convins ca poate ar trebui sa ma gandesc la altceva.

daca e aia cu rezervorul de simsoneta eu zic ca chiar ar merita adusa :) acum, nu pot eu sa dau verdicturi, dar mi-as dori sa o vad, si sper sa pui si poze, chiar aici, cand va fi gata, pt ca personal nu te stiu, sau nu stiu asta, dar aici am vazut ca te pricepi si esti pasionat adevarat, si ar fi pacat sa lipsesti de la un asemenea eveniment :drink: bafta...uite, daca as fi avut timp si tu chef, puneam la punct minomobra metrom care m-a dus saraca multi kilometrii si ti-o aduceam si mergeam cu totii(poate aduce si cuxi trimful sa mergem incet ca babele :finger: ) :finger: sincer, chiar as vrea sa vin cu metromu, pt ca ar fi pacat sa piarda un asemenea eveniment...e din 77, deci, merita :ok:

 

bafta, si imi doresc sa ajung :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veniti fratilor,

ma bucur sa vad ca avem participanti :)

zgarieturile trecutului se accepta pe deplin, :drink:

super daca mai merge "Metromul" chiar as vrea o vad, si as vrea sa vad sio mobra 50 super din prima generatie.

nu va faceti grija de viteza, traseul e calculat sa se mearge cu viteza maxima de 50 la ora, problema e poate distanta pe doua zile de 400 Km, dar sunt etape de cite 50 de km

si mai avem si o duba de asistenta.

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veniti fratilor,

ma bucur sa vad ca avem participanti :)

zgarieturile trecutului se accepta pe deplin, :drink:

super daca mai merge "Metromul" chiar as vrea o vad, si as vrea sa vad sio mobra 50 super din prima generatie.

nu va faceti grija de viteza, traseul e calculat sa se mearge cu viteza maxima de 50 la ora, problema e poate distanta pe doua zile de 400 Km, dar sunt etape de cite 50 de km

si mai avem si o duba de asistenta.

 

:bounce:

 

salut

eu cu prietena mea o sa ma prezint pe un simson awo din 60

shi pe un m72 sau un simson sport .... shi cred ca o sa mai vina ceva prieteni ...

noi cred ca ne cunoastem ... treci cind ai timp pe la atelier in dirste ....

k?

apropo am eu o mobra din prima generatie shi este de vinzare ...

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veniti fratilor,

ma bucur sa vad ca avem participanti :drink:

zgarieturile trecutului se accepta pe deplin, :ok:

super daca mai merge "Metromul" chiar as vrea o vad, si as vrea sa vad sio mobra 50 super din prima generatie.

nu va faceti grija de viteza, traseul e calculat sa se mearge cu viteza maxima de 50 la ora, problema e poate distanta pe doua zile de 400 Km, dar sunt etape de cite 50 de km

si mai avem si o duba de asistenta.

 

:bounce:

 

e perfect daca se poate...metromu e original da trebuie pus la punct(ca s-a tocit foaia pe care era pus lantu de tractiune), dar la simson, desi s-au luat multi de mine, nu i-am indreptat craterele din rezervor pt ca asa am vrut eu, desi e vopsita toata de la 0 si mai e de asamblat :)

 

sa vedem cum am sa fac, pt ca zilele astea schimb serviciul si nu stiu ce rpetentii au aia cu sambetele, ca aici de vineri pana luni dimineata aveam liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...