Sari la conținut

Ktm Lc4 Enduro Upgrade


Postări Recomandate

vine vara... si vreau sa imi rup motorul de cat o sa ma plimb cu el :banana:

pentru asta vreau sa fac un upgrade.

 

am deschis acest topic pentru a afla ce se poate face cum un motor de lc4, cata putere poti sa ii mai dai,

cum?

 

din ce stiu eu exista kit de jiglere pentru BST40 dar nu stiu practic cat te ajuta

am mai citit cum ca un carburator f bun ptr lc4 ar fi Keihin FCR, dar care? fcr 41???

post-3860-1172661471_thumb.jpg

oricum nou costa in jur de 1000$, nu e un pret prea prietenos.. am cautat unul sh si nimic.

 

cine se pricepe, cine are, il rog sa posteze pe aici :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Sper sa nu fiu off-topic si sa iti ajute ce am gasit eu.

Nu sunt un mare expert KTM si nu cunosc in detaliu diferentele intre KTM-ul LC4 ca al tau si Adventure.

Stiu sigur doar faptul ca la Adventure este vorba de carburator Keihin FCR 41 MX.

 

Singurul lucru pe care il pot face este sa iti recomand acest site pe care l-am gasit aseara in timp ce ma plimbam pe Advrider.com. Este vorba de FOWB.CO.UK, site al unui individ care s-a plimbat mult de tot cu un Adventure.

Sper sa iti fie de folos sectiunea site-ului in care este descrisa prepararea motocicletei. O gasesti aici :

 

PREPARAREA MOTOCICLETEI

 

P.S. - Uita-te mai ales la sectiune "Modifications".

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carburatoarele Keihin 41 se monteaza standard la motoarele LC4 doar la modelul 625 SXC.

LC4 Enduro si Adventure vin cu carburator Mikuni.

Daca nu poti sa-ti procuri Keihin se poate si la Mikuni un upgrade (set jiclere) care impreuna cu modificarea prizei de aer (capac filtru aer cu debit marit) si modificarea evacuarii (schimbata toba, eventual si galeria) pot aduce un plus de pana la 7-10 CP. In schimb va creste semnificativ si consumul de carburant.

Ma poti cauta pt. detalii.

Editat de corneltrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...