Sari la conținut

Vreau Sa Schimb Toba Neaparat


maxx40
 Share

Postări Recomandate

Salut pe toata lumea in primul rand :bounce:

Sunt proaspat intrat in lumea pe 2 roti dupa o perioada destul de lunga in conserva.

Mi-am cumparat un scuter Kymco Grand Dink 50 si ma jeneaza zgomotul tobei (scuterul avand un gabarit impresionant) asa ca vreau sa ii fac ceva sa nu se mai auda asa.

Tocmai am vazut azi in trafic un scuter care avea o toba de inox ce scotea un zgomot gros si totodata silentios crezand ca e motor, dar era tot mic adica de 50 asa ca sunt hotarat sa o schimb.

Ce imi recomandati?

Va rog sa imi lasati si detalii (link-uri, magazine) si eventual sa trimiteti PM cu detalii de contact daca chiar voi sunteti vanzatori.

In alta ordine de idei un prieten are o toba de vitezana de 600cmc dar e in 4T si ma gandesc sa o pun daca nu gasesc altceva.

E bine e rau sa pui toba de 4T pe 2T ca am vazut in alte topicuri ca nu prea?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea in primul rand :crack:

Sunt proaspat intrat in lumea pe 2 roti dupa o perioada destul de lunga in conserva.

Mi-am cumparat un scuter Kymco Grand Dink 50 si ma jeneaza zgomotul tobei (scuterul avand un gabarit impresionant) asa ca vreau sa ii fac ceva sa nu se mai auda asa.

Tocmai am vazut azi in trafic un scuter care avea o toba de inox ce scotea un zgomot gros si totodata silentios crezand ca e motor, dar era tot mic adica de 50 asa ca sunt hotarat sa o schimb.

Ce imi recomandati?

Va rog sa imi lasati si detalii (link-uri, magazine) si eventual sa trimiteti PM cu detalii de contact daca chiar voi sunteti vanzatori.

In alta ordine de idei un prieten are o toba de vitezana de 600cmc dar e in 4T si ma gandesc sa o pun daca nu gasesc altceva.

E bine e rau sa pui toba de 4T pe 2T ca am vazut in alte topicuri ca nu prea?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul :wave:

 

daca scuterul este in 2T, si pui toba de 4T, nu o sa mai ai merformantele care le are acuma... iti trebuie neaparat toba pt motor in 2T

Aici gasesti tobe pt scuterul tau, dar nu stiu cum se cumpara/plateste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Aceeasi opinie k cei ce au scris mai sus. Daca e scuter in 2T atunci iti trebuie toba pt 2T. Iar ca sa pui o toba de vitezana (600cmc 4T) mi se pare ridicol :wave: + ca va trebuii sa o adaptezi. Nu cred k vei mai avea aceleasi performante iar sunetul s'ar putea sa fie mai urat k akm. Deci... sfatul meu: don't do that :eek: ! Cauta o toba sport pt 2T si vei rezolva problema. :crack: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt sfaturi :wave:

Nu am sa schimb toba in cazul asta decat cu una 2T numai ca aici am cateva probleme cum ar fi:

1. Nu imi plac cele care se intorc adica sunt din 2 bucati supraetajate si

2. De unde gasesc in Bucuresti asa ceva?

Cei care ati schimbat de unde ati luat?

Asfalt uscat si salutari cu farul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Multumesc pt sfaturi :crack:

Nu am sa schimb toba in cazul asta decat cu una 2T numai ca aici am cateva probleme cum ar fi:

1. Nu imi plac cele care se intorc adica sunt din 2 bucati supraetajate si

2. De unde gasesc in Bucuresti asa ceva?

Cei care ati schimbat de unde ati luat?

Asfalt uscat si salutari cu farul :kick:

vorbeste cu ciprian la nr asta0724561013..are un service pt scutere...din pacate doar pentru italiene...dar cine stie..incearca..bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbeste cu ciprian la nr asta0724561013..are un service pt scutere...din pacate doar pentru italiene...dar cine stie..incearca..bafta

Era din martie topicu....sigur numai are nevoie de toba :crack: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...