Sari la conținut

Accident 13 Martie 2007 - Ora 20.00 ! Bucuresti


LaurBalaur
 Share

Postări Recomandate

Sa le spui foarte frumos si elegant ca au avut la dispozitie o perioada ca sa faca ce constatari vroiau ei. Iar daca mai vor sa constate ceva, le spui ca pot oricand intreba organele de ancheta care s-au ocupat de cercetarea accidentului sau poti face referire la pozele pe care ziceai ca le ai.

 

 

Pozele sunt facute de agentul de daune , ala care a facut constatarea , si sunt anexate "dosarului electronic" , acolo in baza lor de date.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai deci nu mai pot de nervi

 

tocmai am avut o discutie ca intre prosti cu doi inspectori de control ai BCR Asigurari.

M-au pus sa dau o declaratie in care sa scriu in detaliu ce s-a intamplat la accident inclusiv ce s-a intamplat cu motocicleta pana am mers la politie, daca am mers pe ea si asa mai departe.

 

M-au "amenintat" ca daca nu dau aceasta declaratie imi trimit scrisorica acasa prin care ma invita sa vin la ei la sediu sa dau aceasta declaratie + mult altele si ca ei au tot dreptul in decurs de 3 luni sa ma plimbe cat vor ca cica asta e termenul legal in care pot face toate investigatiile necesare solutionarii cazului.

 

Cica pe baza acestor declaratii suplimentare ei fac un referat si il trimit directorului de Daune care il trimite mai departe la stampilat de catre economic juridic contabilitate si plata.

 

Ce pot sa fac ? Unde e legea aia cu termenele pentru RCA s-o citesc si eu sa vad pana unde poa sa mearga nesimtirea si tupeul acestor neoameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai deci nu mai pot de nervi

 

tocmai am avut o discutie ca intre prosti cu doi inspectori de control ai BCR Asigurari.

M-au pus sa dau o declaratie in care sa scriu in detaliu ce s-a intamplat la accident inclusiv ce s-a intamplat cu motocicleta pana am mers la politie, daca am mers pe ea si asa mai departe.

 

M-au "amenintat" ca daca nu dau aceasta declaratie imi trimit scrisorica acasa prin care ma invita sa vin la ei la sediu sa dau aceasta declaratie + mult altele si ca ei au tot dreptul in decurs de 3 luni sa ma plimbe cat vor ca cica asta e termenul legal in care pot face toate investigatiile necesare solutionarii cazului.

 

Cica pe baza acestor declaratii suplimentare ei fac un referat si il trimit directorului de Daune care il trimite mai departe la stampilat de catre economic juridic contabilitate si plata.

 

Ce pot sa fac ? Unde e legea aia cu termenele pentru RCA s-o citesc si eu sa vad pana unde poa sa mearga nesimtirea si tupeul acestor neoameni.

 

 

sint niste banditi...intentia lor e sa nu plateasca si sa traga de timp...consultate cu un avocat...sint destule legi care nu le cunosti si ei abuzeaza de acest lucru...amenintarile lor nu sint ilegale pur si simplu profita de situatie si fac tot posibilu sa nu plateasca...deci..simplu..consulta un avocat si fa in asa fel sa trimita o scrisoare la ei...o sa vezi cum se schimba vocabularul lor imediat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...