Sari la conținut

De Unde E Mai Rentabil Sa Iti Cumperi O Moto Secound-hand...


stanalexro
 Share

Postări Recomandate

Am inteles ca motocicletele trase pe drumurile Romanesti sunt de pana la 10ori mai uzate decat cele din strainatate...ce ramane de facut? totusi de unde se renteaza sa iti cumperi un motor secound-hand? si ce scule sa iti duci cu tine pentru a-l verifica?te ajuta cu ceva un compresiometru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romania comparativ cu ce tari ?

E un mic neadevar in ceea ce spui, suntem o tara cu un climat temperat, deci sezonul de motociclism este oarecum scurt, kilometrii facuti in tara sunt destul de putini. In Italia cred ca se fac de 3 ori mai multi km pe an cu moto decat in Ro.

Daca este vorba despre service-ul facut in romania, aici ai dreptate: statistic nu prea avem service-uri calumea si in romania improvizatia este la putere.

 

Motocicleta iti poti lua de oriunde, tzeapa poti lua si in Europa si in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah da pe forumul asta daca un om intreaba un lucru si va cere parerea,cat tre sa astepte sa primeasca un raspuns...daca as vrea sa achizitionez o motocicleta de ex din Germania,ca de acolo si-o iau cam toti...care este comparatia intre un motor rulat in Romania si un motor rulat in Germania?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah da pe forumul asta daca un om intreaba un lucru si va cere parerea,cat tre sa astepte sa primeasca un raspuns...daca as vrea sa achizitionez o motocicleta de ex din Germania,ca de acolo si-o iau cam toti...care este comparatia intre un motor rulat in Romania si un motor rulat in Germania?

 

Dupa limbajul folosit si cum vorbesti vad ca esti un wannabe, asa ca lasa-ne cu "motociclete trase" ...

Nu, esti total paralel, multe motociclete din Romania sunt ok, insa si mai multe sunt obosite si asta din cauza unor marlani ca tine care le birjaresc, intelegi...

Auzi , "de 10 ori mai uzate ca afara", pai majoritatea sunt aduse de afara si merse 1-2 ani si puse la vanzare. Bineinteles ca daca nu ai grija de ea devine o epava, insa de aici si pana la metafora ta e drum lung... si ca sa stii si tu nu neaparat majoritatea sunt aduse din Germania ...

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa limbajul folosit si cum vorbesti vad ca esti un wannabe, asa ca lasa-ne cu "motociclete trase" ...

Nu, esti total paralel, multe motociclete din Romania sunt ok, insa si mai multe sunt obosite si asta din cauza unor marlani ca tine care le birjaresc, intelegi...

Auzi , "de 10 ori mai uzate ca afara", pai majoritatea sunt aduse de afara si merse 1-2 ani si puse la vanzare. Bineinteles ca daca nu ai grija de ea devine o epava, insa de aici si pana la metafora ta e drum lung... si ca sa stii si tu nu neaparat majoritatea sunt aduse din Germania ...

:baldy:

Bine ficior...dar nu e cazul sa incerci sa ma jignesti pentru ca nu ma simt...eu am avut mare grija de motocicleta mea si inca am in continuare chiar dk am pus-o la vanzare si nu ma mai plimb cu ea...asa ca te rog leaga-te de persoanele care sar direct pe motoare de 100cai si ne fac noua renume prost,ca cica toti bikerii sunt la fel si mor ca si mustele in fiecare vara...m-am enervat ca nu am primit un raspuns concis...si sa stii ca is multe P**E in Romania care isi bat joc de motoare si sa stii ca eu nu sunt unu din ele!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFFTOPIC : nu vad nici o legatura intre topicul deskis si cei care sar pe motoare de 100cai ....fierul nu te tranteste la pamant singur..trebuie sa-l ajuti si tu

parerea mea sa-ti iei unul din italia...nu stiu cat de buna este ,dar incearca ,

www.moto.it si vezi k e o firma pe aici pe forum care aduce motoare de acolo dar,numai dintr-o regiune anume...e un topic deskis :baldy: la vanzari moto...cat despre teapa poti sa-ti iei teapa si de aici si de acolo...dak nu se uita la motorul dorit cineva care stie ce inseamna motocicleta si stie la ce anume sa se uite si ce sa asculte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...