Sari la conținut

O Propunere Catre Toti Motociclistii...


sangre
 Share

Postări Recomandate

as dori sa fac o propunere tuturor celor care conduc o motocicleta...nu conteaza ce culoare ai sau ce orientare politica ai, atunci cant din sens opus vine un alt motociclist TU SA-L SALUTI, CHIAR DACA NU ITI RASPUNDE TU SALUTA-L!!!!....am vazut ca la noi nu se practina asta, din pacate....in alte tari da.

 

Nu tinti conti si nu va fie rusine ca nu aveti de ce...saluati-va!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat din greu subiectul acum 2-3 luni (nu stiu numele exact in ce topic)

De salutat se saluta, poate nu observi, sau poate saluta prea discret, nu toti ridica mana ca la votare :baldy: , poate sunt prea concentrati la drum si nu pot ridica mana.

Sincer, eu acord circumstante atenuante si nu consider ca suntem mai putin civilizat decit alti motociclisti.

Bafta si drum uscat

 

Astazi ploua :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10x Renegade a fost foarte interesant....eu am descis topicul asta vazand un motociclist ca nu a raspun unu prieten la salutul lui ...prietenul meu conducea un misnk... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai m-am intors din Italia-Slovenia-Ungaria.....vitezistii saluta cu mana stanga putin ridicata de pe ghidon( sau doar 2 degete) sau cu un flash f scurt,am inteles ca din cauza pozitiei pe motor si a vitezei.

Sigur te vad cand saluti ,pt ca toti se uita la mana ta stanga.!!!

Cu piciorul drep saluta dupa ce te depasesc.

Cei cu touring la fel.

In schimb,cruiserii/chopperistii saluta cu mana stanga lasata jos cu semnul V,saluta fara exceptie( indiferent de marca motorului)....in schimb cei din HOG ,nu saluta....pupamar in poponeata!

Flashurile mai lungi sunt pt radar.

Scooteristii sunt ignorati complet de catre ceilalti.

 

 

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Nimeni nu ma poate (si nu numai pe mine...)sa salut sau sa raspund la un salut (motivele pot fi N...). Problema devine mult mai serioasa atunci cand stai pe marginea drumului langa "Roaba" si poti jura ca toti motociclistii au orbit sau prietena imaginara este in travaliu... :banana: ...si pe dumnezeii lor, daca nici macar nu schiteaza un semn si cumva "drumurile noastre toate..."- ploaie de stele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...