Sari la conținut

Emw


Vizitator stress_L&P
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

am gasit asta: http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

dar tipul nu are decat talon, probabil ci nu si la fel de probabil proprietarul este de negasit si/sau mort. eniuei, stie careva de un emw macelarit sau varza da' cu acte?

 

am un m, ma apuc luni de el dar parca nici unul de asta nu e de lepadat. nu o sa le modific exteriorul iar singura modificare in adevaratul sens al cuvantului pe care o voi face va fi doar instalatia electrica pe 12v. nici nu ma gandesc sa o las pe 6. si nici pe dinam/magnetou!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit asta: http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

dar tipul nu are decat talon, probabil ci nu si la fel de probabil proprietarul este de negasit si/sau mort. eniuei, stie careva de un emw macelarit sau varza da' cu acte?

 

am un m, ma apuc luni de el dar parca nici unul de asta nu e de lepadat. nu o sa le modific exteriorul iar singura modificare in adevaratul sens al cuvantului pe care o voi face va fi doar instalatia electrica pe 12v. nici nu ma gandesc sa o las pe 6. si nici pe dinam/magnetou!

Acesta este, cred, al doilea sau al treilea EMW pe care l-am vazut pus la vanzare. Sunt foarte rare si ma indoiesc ca o sa ii gasesti acte. Arata foarte bine!

 

In ceea ce priveste modificarile pe care doresti sa le faci, probabil ele il vor face sa functioneze mult mai bine, dar atunci nu o sa mai fie EMW decat cu numele. Farmecul (si valoarea) unui motor clasic consta tocmai in procentajul de piese originale. Cum ar fi un automobil De Dion Bouton CQ 1911 cu motor Renault Megane?

 

Daca are instalatia electrica originala, cel mai bine ar fi sa incerci sa o reconditionezi. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Acesta este, cred, al doilea sau al treilea EMW pe care l-am vazut pus la vanzare. Sunt foarte rare si ma indoiesc ca o sa ii gasesti acte. Arata foarte bine!

 

In ceea ce priveste modificarile pe care doresti sa le faci, probabil ele il vor face sa functioneze mult mai bine, dar atunci nu o sa mai fie EMW decat cu numele. Farmecul (si valoarea) unui motor clasic consta tocmai in procentajul de piese originale. Cum ar fi un automobil De Dion Bouton CQ 1911 cu motor Renault Megane?

 

Daca are instalatia electrica originala, cel mai bine ar fi sa incerci sa o reconditionezi. Bafta!

 

 

instalatia electrica adusa la zi nu numai ca o sa ii ofere o fiabilitate marita dar o sa imi ofere si mie o siguranta marita in trafic! vreau sa spun ca daca il pun pe sosea trebuie sa fie si sigur si nu o sa ma plimb cu el doar din luna-n luna ci destul de des, vreau sa arat ca si alte motoare vechi pot sa mearga bine si mult! :crack: spiritul conteaza, nu doar piesele din interior! fii sigur ca nici setul motor nu va scapa! doar ca nu o sa-i aduc modificari majore, doar dpdv al fiabilitatii! :kick: motorul va ramane acelasi, doar materialele schimbate! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emw cu acte... pupaza din tei..

Nici eu nu cred ca are cineva o asa frumusete.....si daca o are sigur nu o da!!!

nici eu nu as da-o!! :kick:

Oricum mai cauta!!! :crack:

bafta stresule!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...