Sari la conținut

Accident Ploiesti, Destul De Usor 03.04.2007


Motzoi
 Share

Postări Recomandate

Astazi, in jurul orei 22:00 s-a intamplat un accident cu un Gpz de 500 care, vrand sa treaca de pe banda 1 pe 2 a derapat iar riderul s-a lovit de un taxi.Nu a fost grav, este bine acum doar niste mici contuzii.Motorul: o carena sparta, toba indoita si maneta frana fata rupta.Aveti mare grija sa nu va intindeti pe jos!Asfalt uscat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, in jurul orei 22:00 s-a intamplat un accident cu un Gpz de 500 care, vrand sa treaca de pe banda 1 pe 2 a derapat iar riderul s-a lovit de un taxi.Nu a fost grav, este bine acum doar niste mici contuzii.Motorul: o carena sparta, toba indoita si maneta frana fata rupta.Aveti mare grija sa nu va intindeti pe jos!Asfalt uscat :ok:

 

 

:cheers: salutare!uite ca nu am patit nik.cinevac acolo sus ma iubeste si pe mine si m-a scapat ca puteam paraliza,asta daca te gandesti ca m-am lovit la 5 cm de coloana....asa ca va dati seama ca si doctotii s-au mirat cum e sa intri cu cel putin 80 la ora in roata unei masini si apoi cu capul in spoilerul spate si sa nu ai "nimik" totusi!e ceva va dati seama !mai ales ca la 3 zile eu conduceam iar si am scos si moto iar1ce pana mea ori sunt biker ori nu!ati vazut voi drac mort si ratza innecata?:crack:)))) eu nu mor sunt ca pisica am multe vietzi!merci colegilor care au sarit si m-au ajutat si dak vreti sa stiti s-au facut si poze l acererea mea!ca de,voiam o amintire,desi eram acolo sub masina aia care intr-un final s-a mai miscat nitzel si mi-a oferit loc sa-mi misc si picioarele care erau cam prinse!important e ca am iesit pe picioarele mele din spital,chiar dak m-a luat ambulanta si am ajuns la urgenta!:crack:

post-17659-1176296394_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romeo,drac mort si rata innecata zau ca n-am vazut ,da am vazut destule RIP-uri la cei ce si-au fortat prea mult norocul!...asa ca,zic eu,sa fie invatatura de minte,ca pe noi oricum ne bagasesi in ceata in seara aia...

asfalt uscat!

Editat de old_scorpion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romeo,drac mort si rata innecata zau ca n-am vazut ,da am vazut destule RIP-uri la cei ce si-au fortat prea mult norocul!...asa ca,zic eu,sa fie invatatura de minte,ca pe noi oricum ne bagasesi in ceata in seara aia...

asfalt uscat!

 

daca ai sti exact cum a fost faza,nu ai mai zice ca eu am fortat norocul,mai ales cand stai si te gandesti ca am mers de atatea ori cu baietii din bucuresti pe cheia- brasov-sinaia si desi s-a mers de multe ori mai taere ca in seara aia,nu a patit nimeni nik,desi pe alocuri s-a atins cu carena laterala si cricu central in unele curbe,asa ca realizezi cam cu ce viteza se merge....deci cauza a fost alta!asta ca sa se stie!mersul in grup e periculos mai ales cand ai si neatenti care nu se uita in oglinzi!........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai zic de faptu ca nici nu aveai 80 la ora... sper ! Cei care erau cu tine au spus ca ati plecat tare de la semafor, dar apoi ati franat, ca se apropia un alt semafor.

 

si daca ai scapat la 80, ia treci tu la next level.. vezi daca scapi cu 100 la ora pe bulevard facand slalom printre masinile de la semafor..

 

Aaaa.. si toti se mira cum ai cazut.. fa-ti o verificare la motoru ala.. am inteles ca ai cazut de 2 ori IDENTIC ... pe blocaj roata cu frana fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! accidentul lu' Romeo s-a intamplat din neatentia unui alt raider ( care i-a inchis unghiul), parca un gsxr, daca imi aduc bine aminte si datorita denivelarilor din asfalt. Eu eram cu 20 de metri in spate, pe un alt motor si am vazut exact. Nu vreau sa iau apararea nimanui, dar asta s-a intamplat. Ai grija de tine Romeo si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a intamplat pe dreaq.. 20 de insi spun ca ala cu gsxr-u NU A FOST VINOVAT.. numa Romeo tine ca orbu de bata ca domne ala i-a taiat calea...

 

in fine.. suntem romani.. si noi nu suntem vinovati niciodata, numa altii sunt de vina.. JEEEEEEET !!!

 

Denivelarile din asfalt poate ca au contribuit si ele la accident.. dar alea sunt acolo de ANI DE ZILE .. si tu, ca un raider ploiestean.. ar trebui SA STII ASTA, si sa iei IN CALCUL asta cand ii dai blana pe bulevard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...