Sari la conținut

Inca Mai Caut Hoinar


Redresor
 Share

Postări Recomandate

M-am razgandit.......iau voshod.Am gasit o oferta.Nu merita sa dau 200 de euro pe un hoinar cu ambielajul terminat cand pot sa imi iau un voshod mai ieftin,care chiar daca are probleme ascunse in spatele aspectului ,oricum e mai fiabil,atat ca are 4 viteze,de aia nu prea imi place............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am razgandit.......iau voshod.Am gasit o oferta.Nu merita sa dau 200 de euro pe un hoinar cu ambielajul terminat cand pot sa imi iau un voshod mai ieftin,care chiar daca are probleme ascunse in spatele aspectului ,oricum e mai fiabil,atat ca are 4 viteze,de aia nu prea imi place............

 

 

si are 175 cmc si 14 cai.... :D)

crede-ma ca nici nu se compara cu mobra/hoinarul la nici un capitol... plus ca pari om mai serios pe voscod... :bounce:

 

check my profile sa vezi pe unde am mers eu cu sova (tot un fel de voschod) si crede-ma ca nu urcai cu nici o mobra acolo... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si are 175 cmc si 14 cai.... :bounce:)

crede-ma ca nici nu se compara cu mobra/hoinarul la nici un capitol... plus ca pari om mai serios pe voscod... :moto:

 

check my profile sa vezi pe unde am mers eu cu sova (tot un fel de voschod) si crede-ma ca nu urcai cu nici o mobra acolo... :D

 

mobra cam trage la deal...asa ca greu o invingi la panta, si pe o roata se suie mai repede decat un minsk...e nervoasa...capacitatea mica si turatia mare o strica(schimbi mereu segmentii)...spre deosebire de hoinar, care in treapta I de viteza il omori(sau sa zicem un blocaj bucurestean :D ), cu mobra nu ai greturi(traiasca turbina)...

 

oricum...normal ca e mai bun un voschod :cheers: si faptul ca are doar 4 trepte nu conteaza, stai linistit ca tot pe la vitezele alea ajungi :( bine, putin mai mult :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-ai nene ai inebunit ?? ce an 2000 ?? productia a incetat prin 89-90...

 

ca in acte scrie an 2000... aia e alta mancare de peste... ca e ushor sa-i prostesti pe aia de la rar :D

NEBUN ii oricare din neamu tau da nu eu.De unde mta sti tu ba desteptule?Cand l-am luat eu se asamblau unul la 6 luni iar dupa scurt timp a cam incetat prod.L-am cumparat NOU din fabrica ba baiatule,NOU .Da nu de asta am postat sa te bagi tu in seama asa ca zzzt. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai inceput topicul doar ca sa te bagi in seama,la 100 euro poate gasesti un montenbike la reducere..aviz la astialalti cu anu de fabricatie,am impresia ca mama voastra(mama prostilor)e mereu gravida...doar pt asta o sa scanez cartea de identitate sa se vada anu...Pt ceilalti Mult Respect :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai inceput topicul doar ca sa te bagi in seama,la 100 euro poate gasesti un montenbike la reducere..aviz la astialalti cu anu de fabricatie,am impresia ca mama voastra(mama prostilor)e mereu gravida...doar pt asta o sa scanez cartea de identitate sa se vada anu...Pt ceilalti Mult Respect :bounce:

 

De ce te-ai apucat sa il injuri pe c0zmin? :cheers: :D si eu tot asa stiu ca productia la Hoinar a incetat in 1994,asa scrie si pe site si asa era scris si intr-un reportaj din ziar al directorului de la Tohan.Pe mine ma bucura sa aud ca s-au mai facut Hoinare pana in 2000,dar probabil erau facute mai pe sub mana din piese ramase pe stoc,asamblate de muncitori. Oricum, de 200 de euro nu as lua hoinarul cu ambielajul uzat,iau Voshod cu acte ......Numai bine! :peace: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NEBUN ii oricare din neamu tau da nu eu.De unde mta sti tu ba desteptule?Cand l-am luat eu se asamblau unul la 6 luni iar dupa scurt timp a cam incetat prod.L-am cumparat NOU din fabrica ba baiatule,NOU .Da nu de asta am postat sa te bagi tu in seama asa ca zzzt. :peace:

Helooooooooo!!! :cheers:

ce-i cu limbajul asta pe tine?

unde te crezi? :moto: te crezi destept? :( :( :D

desteptule stai ca iti zic eu cum sta treaba cu hoinaru...Hoinarul nu se mai fabrica in serie din 92....parca, dar ce ai tu, este ce o mai ramas piese din stoc :D ....Ma faci sa rad....2000. :lol: :-L Atunci kawa mea e din 87, si ii mai naspa ca hoinaru tau!!!

Oricum eu nu am nimic cu nimeni....,pe c0zmn il cunosc(e foarte de treaba), si ii respect pe toti, dar tu intinzi coarda cu vorbele tale....controleaza-te!!! :bounce: :P

va salut pe toti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are de vanzare sa posteze aici.Va rog frumos. Poate moderatorii imi vor muta anuntul la cumparari,dar i-as ruga sa il lase aici pt ca acolo chiar nu sunt sanse deloc :cheers:

Uite si aici unu, dar are alt pretz 300 euro ,acte, inmatriculat OK,RAR gantz!

 

Cine are de vanzare sa posteze aici.Va rog frumos. Poate moderatorii imi vor muta anuntul la cumparari,dar i-as ruga sa il lase aici pt ca acolo chiar nu sunt sanse deloc :D

Uite altu,dar cred k e cam tot asa de departe TM,pretz 300 euro,acte, inmatriculat,RAR,carte,OK,an '88,functional 100%.

post-14036-1175922360_thumb.jpg

post-14036-1175922378_thumb.jpg

post-14036-1175922392_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Helooooooooo!!! :(

ce-i cu limbajul asta pe tine?

unde te crezi? :lol: te crezi destept? :lol: :lol: :(

desteptule stai ca iti zic eu cum sta treaba cu hoinaru...Hoinarul nu se mai fabrica in serie din 92....parca, dar ce ai tu, este ce o mai ramas piese din stoc :lol: ....Ma faci sa rad....2000. ;) ;) Atunci kawa mea e din 87, si ii mai naspa ca hoinaru tau!!!

Oricum eu nu am nimic cu nimeni....,pe c0zmn il cunosc(e foarte de treaba), si ii respect pe toti, dar tu intinzi coarda cu vorbele tale....controleaza-te!!! :P ;)

va salut pe toti!!!

Destept ii neamu tau ba tarane!Ba omule d. am un sac de piese de ex. fabricate intre 94-98 sa zicem si ma pun peste 2 ani si le asamblez iar produsul finit este un hoinar-ce an de fabricatie are???Mergeti ma la gara ca m-am saturat de prosti!!

 

 

De ce te-ai apucat sa il injuri pe c0zmin? :lol: :-L si eu tot asa stiu ca productia la Hoinar a incetat in 1994,asa scrie si pe site si asa era scris si intr-un reportaj din ziar al directorului de la Tohan.Pe mine ma bucura sa aud ca s-au mai facut Hoinare pana in 2000,dar probabil erau facute mai pe sub mana din piese ramase pe stoc,asamblate de muncitori. Oricum, de 200 de euro nu as lua hoinarul cu ambielajul uzat,iau Voshod cu acte ......Numai bine! :lol: :lol:

Mai citeste inca o data sa vezi cine a inceput.Esti nervos??Vai de tine :cheers: :D :bounce:

 

Destept ii neamu tau ba tarane!Ba omule d. am un sac de piese de ex. fabricate intre 94-98 sa zicem si ma pun peste 2 ani si le asamblez iar produsul finit este un hoinar-ce an de fabricatie are???Mergeti ma la gara ca m-am saturat de prosti!!

Mai citeste inca o data sa vezi cine a inceput.Esti nervos??Vai de tine :peace: :moto: :D

Apropo si cu asta inchei ca nu are rost.Tu te-ai gandit un pic inainte de a spune VREAU MOTOR da nu prea ai nici 200 euro.Si d ai gasi unul gratis cu acte te-ar costa cca.200 lei transcrierea:1)60 lei autentificarea la rar;2)80 lei rca pe min.6 luni ;3)cca.60 lei nr,talon,taxa primarie.

Oricum ,bafta ,sa gasesti ceva bun si fara resentimente :lol:

 

Apropo si cu asta inchei ca n-are rost sa mai imi pun mintea cu voi.Tu te-ai gandit un pic inainte sa spui VREAU MOTO. da nu prea am bani??Numai transcrierea te costa 200lei :60 lei autentificarea la rar;80 lei rca pe minim 6 luni;cca.60 lei talon,primarie.nr.

Oricum bafta sa gasesti ceva bun!Si las cu :P mai moale .SAL :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destept ii neamu tau ba tarane!Ba omule d. am un sac de piese de ex. fabricate intre 94-98 sa zicem si ma pun peste 2 ani si le asamblez iar produsul finit este un hoinar-ce an de fabricatie are???Mergeti ma la gara ca m-am saturat de prosti!!

Nu stiu cine e mai iute taran? :D Domnule remus, eu am vb ca niste oameni civilizati, nu cum vb tu :(

Ai si tu o troaca de hoinar, si vi Cu p...mare aici si te dai smecher cu ''super hoinarul tau, SAU JAWA' :bounce: :peace:

I-ati un motor calumea prima data, si dupa aceea mai vb.!!!! :D

Dute la un centru de plasament si invata sa vb civilizat, si dupa aceea vi si discutam :moto:

Pana atunci HAI PAAA :( :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NEBUN ii oricare din neamu tau da nu eu.De unde mta sti tu ba desteptule?Cand l-am luat eu se asamblau unul la 6 luni iar dupa scurt timp a cam incetat prod.L-am cumparat NOU din fabrica ba baiatule,NOU .Da nu de asta am postat sa te bagi tu in seama asa ca zzzt. :cheers:

 

bai copile lasa-ma cu tampeniile tale... ce plm te aprinzi asa ?? nush ce si cum ai tu hoinar dar eu asistam la raparatia capitala a unuia cu mult inainte sa-l ai tu... sa nu mai zicem ca a trecut si pe la mine unul si multe mobre...

 

vezi-ti de fieru tau ca oricum nu te cred ca e facut in 2000, poate sa scrie in carte ca e si din 2008... daca directorul de la tohan a spus ca productia a incetat prin 93-94 atunci asa e... sau esti tu mai tare ca el ??

Editat de c0zmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bani,dar nu voiam sa investesc mult,ca la vara plec in america si poate strang ceva bani si imi iau o japo si atunciu ce rost are sa cheltuiesc vreo 300 euro pe un motor comunist ingrijit cu care am sa invat doar sa merg?Apoi il tin in garaj.Eu pe voi pe forum v+am auzit cand sareati la pret cand vindea unul vreo mobra sau hoinar cu 200 de euro si de aia am zis sa intind si eu coarda:) Acum imi iau Voshod,sper sa pot sa il aduc de acolo de unde e ............

 

Multumesc ioska,e super hoinaru,dar m+am cam hotarat la un voshod care e mai ieftin :moto:

 

Hai sa ne impacam toti........ :cheers: :D :bounce: Paste Fericit pt toti!!! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bani,dar nu voiam sa investesc mult,ca la vara plec in america si poate strang ceva bani si imi iau o japo si atunciu ce rost are sa cheltuiesc vreo 300 euro pe un motor comunist ingrijit cu care am sa invat doar sa merg?Apoi il tin in garaj.Eu pe voi pe forum v+am auzit cand sareati la pret cand vindea unul vreo mobra sau hoinar cu 200 de euro si de aia am zis sa intind si eu coarda:) Acum imi iau Voshod,sper sa pot sa il aduc de acolo de unde e ............

 

Multumesc ioska,e super hoinaru,dar m+am cam hotarat la un voshod care e mai ieftin

 

Hai sa ne impacam toti........ Paste Fericit pt toti!!!

 

 

hai sa-ti spun ceva, pentru multi dintre noi comunistele nu sint doar un substitut de motocicleta pana ne luam japoneze, sint lucruri pe care le iubim, lucruri in care bagam timpul nostru, banii nostri, pasiunea. pentru mine inseamna mult, nu totul dar mult, nu fac referire doar la comuniste, fac referire la clasice, si ti-am spus asta ca sa stii ce simt cand tu spui chestii din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa-ti spun ceva, pentru multi dintre noi comunistele nu sint doar un substitut de motocicleta pana ne luam japoneze, sint lucruri pe care le iubim, lucruri in care bagam timpul nostru, banii nostri, pasiunea. pentru mine inseamna mult, nu totul dar mult, nu fac referire doar la comuniste, fac referire la clasice, si ti-am spus asta ca sa stii ce simt cand tu spui chestii din astea.

 

Inteleg ca te-ai suparat.Uite sa iti spun ceva:) Cand am facut 18 ani voiam sa imi iau IJ sau Jawa,numai la astea ma gandeam,apoi m-am gandit la dnepr.Am vorbit cu tata,cu mama nu m-am inteles.Am fost cu tata la un instructor de scoala si a zis ca el nu poate sa ma invete sa merg pe moto ca nu are timp ca ii invata pe aia cu masini +ca motoreta o iei doar ca sa mori mai repede+ca da-le dracu de ij-uri ca iti fac numai nervi si nu te bucuri de ele ca trebuie sa repari tot timpul si a zis ca mai bine strang bani si imi iau japo.Oricum, m+a pacalit unu ca imi vinde hoinar si m-am apucat sa ii fac releu de semnaliare si sa ii cumpar semnale ca voiam sa ii fac semnalizari........

 

Asa ca "instructorul" ala m-a cam facut sa ma razgandesc.Mie imi place mult sa tin la lucruri,am si colectie de radiouri;multe le-am refacut din bucati si le+am reparat carcasa.asa ca imi palce sa muncesc din greu.dar sa ma si bucur de ce muncesc.repar 2-3 zile,dar dupa aia sa ma tina enorm.La comuniste cik nu e asa,desi cand imi iau una am sa invat mecanica pt ca dak esti motociclist si habar nu ai nu prea esti motociclist. Nu va mai suparati ca eu tot tin la comuniste Eu timpul meu il bag in restaurari si in plimbatul cu bicicleta si tota lumea rade de mine ca merg 70 km cu cursiera ,asa ca inteleg ce e pasiunea:cheers: :cheers: :D

Editat de augustin87r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca te-ai suparat.Uite sa iti spun ceva:) Cand am facut 18 ani voiam sa imi iau IJ sau Jawa,numai la astea ma gandeam,apoi m-am gandit la dnepr.Am vorbit cu tata,cu mama nu m-am inteles.Am fost cu tata la un instructor de scoala si a zis ca el nu poate sa ma invete sa merg pe moto ca nu are timp ca ii invata pe aia cu masini +ca motoreta o iei doar ca sa mori mai repede+ca da-le dracu de ij-uri ca iti fac numai nervi si nu te bucuri de ele ca trebuie sa repari tot timpul si a zis ca mai bine strang bani si imi iau japo.Oricum, m+a pacalit unu ca imi vinde hoinar si m-am apucat sa ii fac releu de semnaliare si sa ii cumpar semnale ca voiam sa ii fac semnalizari........

 

Asa ca "instructorul" ala m-a cam facut sa ma razgandesc.Mie imi place mult sa tin la lucruri,am si colectie de radiouri;multe le-am refacut din bucati si le+am reparat carcasa.asa ca imi palce sa muncesc din greu.dar sa ma si bucur de ce muncesc.repar 2-3 zile,dar dupa aia sa ma tina enorm.La comuniste cik nu e asa,desi cand imi iau una am sa invat mecanica pt ca dak esti motociclist si habar nu ai nu prea esti motociclist. Nu va mai suparati ca eu tot tin la comuniste Eu timpul meu il bag in restaurari si in plimbatul cu bicicleta si tota lumea rade de mine ca merg 70 km cu cursiera ,asa ca inteleg ce e pasiunea:cheers: :cheers: :D

:moto: Deci ala nervos kare injura pe aiaci. :( Ai grija !!!!:bounce: :peace:

:D Asfalt uscat!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram nervos doar asa de poza:) :bounce: eu respect parerile altora:) NUmai bine!

Nu se referea la tine :cheers: la @remus poli, starul de cinema care facea pe: direcrorul fabrici metrom :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...