Sari la conținut

Suzuki Rm 250 Model Info


Postări Recomandate

Poate ma puteti ajuta careva cu identificarea anului de fabricatie la un RM 250.Tipul este mai nou,cu racire pe lichid,iar pe capacul magnetoului(stinga) se afla imprimat "AETC", tipul de motor.Problema e ca motoarele de tip AETC s-au fabricat din `95,parca,pina in 2002 sau pina in prezent.Am gasit la "www.motofiches.com" si manualul de reparatii,dar din pacate nu am reusit sa identific anul fabricatiei.

Deci: tipul motociletei e RJ15A(poansonat pe cadru ),dupa care urmeaza seria.Pe motor e poansonat J-110,dupa care urmeaza seria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu am auzit nici macar de aparat foto digital,daramite de poza.... :baubau:

Daca o sa reusesc cumva,poate pun si o poza,ca intr-adevar ar fi mai bine.

Eu ma gindeam ca poate aveti careva modele asemenetoare si m-ati putea ajuta cu data fabricatiei,dupa tipul motorului.De ex. Daca pe cadrul cuiva e poansonat RJ-14 A si modelul e,sa zicem din 94,iar altcineva are un cadru 16A din 98,atunci e destul de clar cam in ce perioada e fabricat asta in cauza .

Mersi anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de poza nu ai auzit ? :baubau:

Daca iti dadea si cartea de identitate,manualul de reparatii...era perfect anuntul

 

Nu trebuia sa faci mai nimic

 

SIC :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ca nici macar nu seamana cu ala dar iti faci o ideie despre cum arata

 

omu' stie cum arata...vrea doar sa afle anul fabricatiei,tu nu intelegi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...