Sari la conținut

Ce Scuter Imi Recomandati Si De Unde ?


rombaer
 Share

Postări Recomandate

Ce Scuter imi recomandati si de unde ?

 

Buna ziua.

 

Sunt nou pe aici si habar nu am de scutere. Va intreb si eu, ce scuter imi recomandati ?

 

Am 190 cm, 110 kg, 40 ani si Permis Cat.: A1,B,C,D1,BE,CE de 22 ani. A-ul nu am. Nu stiu ce Scuter sa aleg. Am disponibil pana la 3000 de Euro.

Vreau pentru plimbari prin oras si sa fie pentru 2 persoane. Poate eu plus un copil - 50 kg. A inceput sa fie un chin sa te misti cu masina in Bucuresti.

 

 

Astept pareri ce Scuter ar fi bun si unde pot sa cumpar. Adica unde e un magazin bun si cu service.

 

Mersi foarte mult pentru sfaturi.

 

Michael

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce Scuter imi recomandati si de unde ?

 

Buna ziua.

 

Sunt nou pe aici si habar nu am de scutere. Va intreb si eu, ce scuter imi recomandati ?

 

Am 190 cm, 110 kg, 40 ani si Permis Cat.: A1,B,C,D1,BE,CE de 22 ani. A-ul nu am. Nu stiu ce Scuter sa aleg. Am disponibil pana la 3000 de Euro.

Vreau pentru plimbari prin oras si sa fie pentru 2 persoane. Poate eu plus un copil - 50 kg. A inceput sa fie un chin sa te misti cu masina in Bucuresti.

Astept pareri ce Scuter ar fi bun si unde pot sa cumpar. Adica unde e un magazin bun si cu service.

 

Mersi foarte mult pentru sfaturi.

 

Michael

Bine ai venit!!1

Deci dupa cum te-i cracterizat, eu cred ca ti-ar sta bine pe un Yamaha majestiqe,(4t, 125cmc)e superrrr buna, sau :bounce: ceva aprilea sr, sau malagutti f 15 fier fox :peace: :cheers:

alege dintr-e astea...dar nu alege chinezariile...sunt bune la inceput, si dupa aceea. :D jaf!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit!!1

Deci dupa cum te-i cracterizat, eu cred ca ti-ar sta bine pe un Yamaha majestiqe,(4t, 125cmc)e superrrr buna, sau :bounce: ceva aprilea sr, sau malagutti f 15 fier fox :peace: :cheers:

alege dintr-e astea...dar nu alege chinezariile...sunt bune la inceput, si dupa aceea. :D jaf!!!

 

Multumesc frumos. Dar nu trebuie Permis de cat. A ? Eu nu am A-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos. Dar nu trebuie Permis de cat. A ? Eu nu am A-ul.

NUUUUUUUUUU!!!!

Daca nu depaseste 125cmc,,,,,e ok!!!

:D :cheers: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUUUUUUUUUU!!!!

Daca nu depaseste 125cmc,,,,,e ok!!!

:bounce: :D :peace:

 

Aha, ok am inteles. :moto:

 

eu ti-as recomanda un kymco .......grand-dink.....cel mai bun raport calitate-pret!.....cea mai lunga garantie 25 luni.....si se afla pe locul 2 in europa ca vanzari.......www.kymco.com.ro......daca stai si in dr.taberei e si mai bine :cheers:

 

Multumesc pentru sfat si pentru Link. O sa merg si acolo miercuri. :D In Dr. Taberei am stat 10 ani. Acuma stau pe Sebastian.

Editat de rombaer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc nu ai A-ul nu poti merge cu peste 50CC !!!!!!!!

 

sorry...acum am vzt mai bine ca are A1: cu A1 poti merge cu "ciclomotor" pana in 125cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine scrie in permis de conducere: A1, 45 km/h

 

 

scuzatzi daca gresesc :cheers: , cred k avetzi permisu de inainte de noul cod rutier :D , daca avetzi a1 eu zik k Aprilia leonardo e super .. 2 locuri ,maricel si merge si `140km/h ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzatzi daca gresesc :cheers: , cred k avetzi permisu de inainte de noul cod rutier :crack: , daca avetzi a1 eu zik k Aprilia leonardo e super .. 2 locuri ,maricel si merge si `140km/h ..

 

Multumesc. Eu habar nu am si sunt multumit pentru orice sfat. :ok:

 

Dar pe Google nu am gasit unde sa vinde. Sti un magazin de incredere ?

Editat de rombaer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa fie cat mai ieftin ,incearca la Kymco pe blv.Timisoara (Drumul Taberei)...de la Plaza iei 137 sau tramvaiul o statie (nu spre centru ,ci spre depoul Militari sau spre Frigocom-stie oricine,daca intrebi)...acolo la prima e o spalatorie si chiar langa e reprezentanta Kymco...si mergi si vezi acolo..eu am tot un Kymco de 125 si sunt multumit

-sau alta alternativa:daca zici ca ai 3000E iti poti cauta ceva pe afara (un Majesty ,un Burgman)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kymco pe blv.Timisoara (Drumul Taberei)...acolo la prima e o spalatorie si chiar langa e reprezentanta Kymco...si mergi si vezi acolo..eu am tot un Kymco de 125 si sunt multumit

-sau alta alternativa:daca zici ca ai 3000E iti poti cauta ceva pe afara (un Majesty ,un Burgman)..

 

Aha, un Showroom. Super, asta am cautat. Am masina si ma duc acolo. Mersi.

 

De afara e prea complicat si nu ma pricep. Eu nu sunt Roman si nu prea stiu sa umblu pe la instante.

 

Thanks

Editat de rombaer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici am facut o poza in care se poate vedea subcategoria A1 si arata ca poti conduce motor mai mic sau egal de 50 cmc si cu o viteza mai mica sau egala de 50 km/h,ceea ce se stie ca este gresit!

dar oare de ce scrie asa?

post-14113-1176196563_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici am facut o poza in care se poate vedea subcategoria A1 si arata ca poti conduce motor mai mic sau egal de 50 cmc si cu o viteza mai mica sau egala de 50 km/h,ceea ce se stie ca este gresit!

dar oare de ce scrie asa?

 

Tu cum sti ce permite A1 ? Eu nici nu am facut A1. Cred ca am primit cu C sau ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cum sti ce permite A1 ? Eu nici nu am facut A1. Cred ca am primit cu C sau ceva.

cum adica "cum stiu ce permite A1?"

cu A1 poti merge pe motor de 125 si 11 kw.

nici eu nu am facut A1.am doar A si B.

nu inteleg ce ai vrut sa zici. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ti-as recomanda un kymco .......grand-dink.....cel mai bun raport calitate-pret!.....cea mai lunga garantie 25 luni.....si se afla pe locul 2 in europa ca vanzari.......www.kymco.com.ro......daca stai si in dr.taberei e si mai bine :ok:

 

Azi am fost pe la Dr. Taberei. Nu are NICI un interes sa vinde ceva.

 

Am parcat in fata la magazin unde am fost trimis imediat in alte parte.

Am intrat in magazin si am pus 3 intrebari la care am primit raspuns:

 

Nu stiu

Uitati in catalog

Nu stiu

 

:cheers:

 

Maine ma duc la Euroscooter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ti-as recomanda un kymco .......grand-dink.....cel mai bun raport calitate-pret!.....cea mai lunga garantie 25 luni.....si se afla pe locul 2 in europa ca vanzari.......www.kymco.com.ro......daca stai si in dr.taberei e si mai bine :ok:

 

Iti multumesc Paul Kymco.

 

Am fost la mai multe magazine si am hotarat sa cumpar un Grand Dink 125.

 

Mersi frumos de sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...