Sari la conținut

Honda XR 600 1985,


Postări Recomandate

@ Pit: un prieten de-al meu cu un 650 dr avea cum spui tu 15-42 si am schimbat eu 'foaia' pe 50 :baubau: pacat ca nu am avut aparat sa vezi expresia de pe fata lui cand s-a dat jos de pe motor :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ioane, esti 100% sigur ca nu ai 14 cu 50????mi e greu sa cred ca la 15 cu 50 se ridica din gaz kiar asha de usor....

retusez..greseala mea! acum am numarat dintii de la pinionul ce vreau sa-l pun si sunt numai 13...deci pe motor e de 14.Soso tu ce zici merita sa-l schimb?

post-7-1089888934_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asha ma tatutzule...ushor ushor va prind cu minciunicile :baldy:

@ ionut...deci ai 14 cu 50....si zici ca nu ai la ce sa folosesti treapta 1....recomandam sa testezi(functie de ce faci cu motorul si cand skimbi kitul) un 14 cu 47, poate kiar cu 48.intradevar ce spui tu ca 14-50 e prea tare in 1a, se explica numai daca ai motor preparat pt curse. :D

oricum, eu cred ca acum ai 13 pe motor, nu 14

@ pit....si acum se ridica dr ul tau din gaz, numa ca tre sa stai mai pe spate cu popoul.pt ce zici tu ca faci cu motorul, daca nu vrei sa fie kiar foarte scurta 1 a, cred ca un 14 48 sau 49 e numa bun.o sa se si ridice din gaz, garantat :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se ridica soso al meu din gaz decat cu 1-a si asta daca stau pe spate... :D

 

noah io is hotarat sa pun de 48 cat mai repede da nust de unde sa iau foaie, mai aveam acasa una de la kx, tot de 48 da nu se potrivesc prinderile sunt un pic mai departate gaurile. :baldy:

 

Ai idee cam ce foaie si de unde sa iau ?

 

PS: are cineva mai multe foi de 48 care sunt fara gauri si cred ca iti da el gauri cum iti trebe. nu cred ca sunt de firma. sunt auri. ce zici or fi bune ? :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ionut, incearca sa mergi cu 14-50, daca spui ca ai lipsa o treapta :baubau:

@pit...mah, daca nu ai skimbat kitul de curand, nu prea e bine sa pui foaie noua.cat despre "blank"urile alea aurii de care zici, nu prea ash avea incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca pui 48 si ai avut 42 roata automat se muta mai in fata...parerea mea ca nu trebuie,inca e bine ca o sa mai ai de unde sa intinzi.Cand treci de la mare la mic e broblema... :baubau:

Scurtezi din lant ce mare problema. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok da tot nu ati zis de unde as putea face rost de foaie de 48 ?

soso : exista oare foaie pt dr sau trebuie una universala care sa se potriveasca.

 

ionutz a zis ca are de ktm si i se potriveste,io am incercat de la kx si nu a mers :baubau: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, exista foaie pt fiecare motor, dar se mai potrivesc intre marci sau modele.in mod normal tre sa comanzi foaie pt dr650, modelul si anul care trebuie.ca idee, mie imi mergea foaie de exc pe honda xlr la gauri, dar a trebuit sa cioplesc din ea pt ca la diametrul interior nu se pupa.acu ce sa zic...mi am luat 2 kituri pt wr400f model 1998, si ambele aveau foaie care nu mi mergea la gauri.s a potrivit foaia de wr450f, dar e foarte ciudata povestea.asta ca sa nu mai spun ca pt vekiul motor, am facut si foi si pinioane la 6martie( 2 foi si 2 pinioane cu 1 milion :baldy: ), si au tinut mai bine decat alea adevarate :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...