Sari la conținut

S-a Spart Segmentul


18dany
 Share

Postări Recomandate

Adevarata zicala: ''Cu mobra pleci cand vrei si vii cand poti!'' :hug:

In ziua de pasti,ca in toate zilele de pasti ea trebuie sa se strice,acum 2 ani s-a rupt cablu de la frana,acum un am cablu de ambreaj,iar acum,cel mai nasol,s-a spart un segment dupa vreo 2 trosnituri in motor! Acum,am 2 chestii sa va intreb:post-7636-1176924296_thumb.jpg <--pistonu vechi. Mai e bun de ceva sau il arunc?

post-7636-1176924446_thumb.jpg <--pistonu de care am reusit sa fac rost. Credeti ca afecteaza cu ceva crestatura care e deasupra locului unde vine bagat boltul? aaaaa,si inca ceva,am cumparat un piston nou,dar nush daca e sau nu de hoinar,l-am pus dar scoate un zgomot foarte ciudat si nu stiu dc,singura problema a fost ca boltul a intrat foarte greu. E posibil sa fie de la asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca,crestatura aia e facuta sa se unga mai bine asa era sau e defect?ezi ca la sectiunea coltul comunistelor am impresia se vb de mobra si poti avea detalii mai multe vechiul piston din poza pare rupta buza si nu mai e bun.Sall sper sa te fi ajutat cu ceva.Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pistonul vechi poti sa il arunci , asta pot sa iti spun sigur ca si io pateam faze dintr-astea cand aveam mobre si hoinare.

la pistonul ala cu canal trebuie sa te uiti sa nu fie canalul in drept cu ceva fereastra, in rest cred ca nu ar deranja , plus ca rezista mai mult la incalzire,daca are unde sa se dilate

 

spor la mesterit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...