Sari la conținut

Ce Sa-mi Iau?


Bob
 Share

Postări Recomandate

Motorul arata super, dar... orice-ai zice... sudura cadrului zabrelit este foarte inestetica, iar la pretul pe care-l are cred ca totusi finisarea ar trebui mai buna. Am vazut si eu pe viu un 999 S din 2003 si nu zic din auzite. Pretul la 999 S e cam de 20.000 euro, deci urias de mare pt asa ceva. Are in schimb cel mai usor manevrabil manson de acceleratie din lume... Deci vezi ca nu sunt chiar total anti-italiene, dar cu siguranta nici fan. Eu am avut vreo 4 motoare italiene in 2 timpi ce-i drept, care m-au dezamagit total in comparatie cu japonezele si de aici a plecat totul. Cu 2 seturi motor pe an la Aprilia de 125, in regim de strada, nu cred ca pot sa le consider fiabile... :) Cele in 4 yimpi sunt cu siguranta mult mai fiabile si mai frumos facute, dar au si sound-ul acela de V2 care nu-mi place deloc, ca parca-i Harley dus la extrem... Oricum, daca ai adus motorul din poza in tara e o chestie excelenta pt noi si sper sa fie cat de multe astfel de noutati in peisajul romanesc. Si nu te supara asa de tare pe mine ca stiu ca ce-i al tau e cel mai bun... nu? Asa suntem toti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

preturile ridicate se datoreaza optiunilor cu care este dotat.stiai ca gentile marchesini costa 2700 de euro?suspensia ohlin face si ea ceva,amortizorul inca ceva..si daca aduni eu zic ca fac banii astai.in plus timp de 2 ani ai asistenta gratutita oriunde in lume.

am fost pt 2 saptamâni in august in tara cu motorul din poza.am fost si pe 13.08 la arc.

aici o poza când am fost pe circuitul de la folembray.ca sa vezi ca nu ma dau numai pe strada cu el.

post-6-1062624428.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit mult la treaba asta. sincer imi doresc un super sport. nu pentru ca are tot poporu, sau ca ma face sa arat cool, ci doar pentru senzatiile pe care ti le ofera...

sunt innebunit dupa viteza, dar nu exagerez, nici nu fac prostii. ma consider o persoana echilibrata, si in general gandesc inainte si actionez dupa.

urmaresc forumul de vreo 2-3 luni si am citit multe posturi. am vazut pareri si pareri din care eu am extras esentialul. am pe calculator multe filmuletze cu accidente si figuri de motor...super sport, enduro... am vazut ce poate face prostia, dar si experienta.

dorinta ma impinge spre un speed iar nevoia spre un enduro. am inceput sa ma interesez de enduro...marci, tipuri, motoare. este si un pic mai ieftin si consider ca ar fi mai bun pentru inceput. in general prind destul de repede si nu am probleme, de aceea nu mi-ar fi deloc frica sa ma urc pe un speed la inceput.

postul tau nu a fost deloc "dur", ba chiar apreciez ca l-ai scris. astept pareri pe celalat post de la "Coltul enduristilor" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ai norocul sa ai un astfel de motor... as avea si eu o intrebare: cum "vad" farurile acelea suprapuse, ca la alte modele care au adoptat aceasta pozitionare pe verticala in tandem nu a prea reusit figura? Plus ca sunt faruri cu focalizante... cu directionarea precisa a fascicolului de lumina. Tu sigur stii... Mersi de info. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...