Sari la conținut

Din Vama Veche -->> Bulgaria


sorinpreotescu
 Share

Postări Recomandate

pentru cei care nu se grabesc sa ajunga in Bulgaria de vineri sau de sambata,

si pentru cei care fac o oprire de 1-2 seri in Vama Veche si vor in data de

 

duminica29 Aprilie

 

sa ia drumul catre bulgaria.

 

Noi ajungem in Vama sambata dupa-amiaza, din Bucuresti, pe drumul prin Ostrov. Este un drum minunat, cine l-a facut stie.

 

Si ca sa facem gasca mare, sa fim in grup cat mai multi, asa ca sa le aratam la bulgari, ca macar motociclisti avem,

ziceam sa ne hotaram aici la o ora de plecare, ca sa nu plecam cate 1, 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec din Vama Veche duminica in Bulgaria.

Dupa ora 14:00 propun eu sa o roim spre Bulgari.

Drumul meu prin bulgaria se va opri la Balcic.

 

Pana acu suntem doi care mergem duminica. Sa asteptam sa vedem cine mai se anunta.

Editat de morpheus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi nu avem cazare, vom cauta la gazde. Ar trebui sa fie ceva mai ieftin decat la hoteluri. Dc nu gasim, vom merge la un hotel. Am vazut ca nu sunt ocupate toate locurile, deci sunt sanse mari si pe la hoteluri. Preturile sunt undeva in jur de 20 de euro/noapte/persoana.

In caz ca nu gasim nici la hotel, am nr de tel al unui camping, cu care am vb, si e ok, are locuri suficiente.

 

 

De intors din bulgaria, noi ne intoarcem marti. Plecam dupa-amiaza de acolo, si mergem prin Constanta-A2.

 

Ca locatie in Bulgaria, lumea recomanda Burgas si Balcic. Sunt mai ieftine, turisti mai tineri, si sunt si obiective turistice. Burgas e un oras f vechi, cu ruine,etc.

 

Campingul e la varna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as zice sa plecam ceva mai devreme de ora 14,

as zice un 11 , 12 la amiaza, ptr ca la ora 2 o sa cam fim cu foamea-n gat, si poate unii vor vrea sa manance de pranz in vama....

asa dc plecam mai devreme, putem pe la ora 2 sa fim in Bulgaria si probabil si cu cazare la gazda.

 

Deci ca punct de adunare in vama as zice ca indicat ar fi acolo unde se termina casele din localitate, inspre Bulgari, la intersectia cu ultimul drum de pamant care se face la stanga catre plaja.

Acolo avem destul loc si nu este aglomerat.

 

Ca ora.... propun un 12.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as zice sa plecam ceva mai devreme de ora 14,

as zice un 11 , 12 la amiaza, ptr ca la ora 2 o sa cam fim cu foamea-n gat, si poate unii vor vrea sa manance de pranz in vama....

asa dc plecam mai devreme, putem pe la ora 2 sa fim in Bulgaria si probabil si cu cazare la gazda.

 

Deci ca punct de adunare in vama as zice ca indicat ar fi acolo unde se termina casele din localitate, inspre Bulgari, la intersectia cu ultimul drum de pamant care se face la stanga catre plaja.

Acolo avem destul loc si nu este aglomerat.

 

Ca ora.... propun un 12.00

 

mdea. nu suna rau dar daca o sa ma imbat crita sambata noaptea dracu se trezeste pana la 12 a doua zi si mai poate sa mearga si pe motor.

ne intalnim in vama si stabilim ora.

:nono: ;) :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...