Sari la conținut

Am Nevoie Urgent De Piulita(m18x1.25) Care Fixeaza Pinionul Transmisie


Postări Recomandate

Cine are o piulita m18 cu pas fin? Este piulita care fixeaza pinionul de atac pe canelurile arborelui din cutia de viteze. Aproape toate modelele de 600 si 100(yamaha fzr, yamaha r6, aprilia rsv, yamaha fazer etc) folosesc dimensiunea asta. Am facut comanda de una dar dureaza un pic mai mult asa ca va rog, cine are si ma poate ajuta, contra cost bineinteles, va avea parte si de multa :duel: . Astept PM. Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten si-a facut pe Bd. Iuliu Maniu, in spate la BGS o piulita exact pt asta (nu mai stiu dimensiunile).

 

Acolo e service-ul de la MyMoto (sau Moto Adventure, nu mai stiu sigur) si in aceeasi hala cu ei sunt niste strunguri. Te duci intr-o dimineata cu mototrul, iti ia dimensiunile, pasul filetului, etc si cam intr-o zi-doua e gata. El a dat 30 ron pe ea.

 

Sper sa te ajute :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten si-a facut pe Bd. Iuliu Maniu, in spate la BGS o piulita exact pt asta (nu mai stiu dimensiunile).

 

Acolo e service-ul de la MyMoto (sau Moto Adventure, nu mai stiu sigur) si in aceeasi hala cu ei sunt niste strunguri. Te duci intr-o dimineata cu mototrul, iti ia dimensiunile, pasul filetului, etc si cam intr-o zi-doua e gata. El a dat 30 ron pe ea.

 

Sper sa te ajute :duel:

Multumesc frumos :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...