Sari la conținut

Probleme La Cagiva Mito


Postări Recomandate

e-bay :ok:

 

eu mi-am luat setul de la un magazin de piese din UK prin cineva

In tara nu vei gasi sau daca gasesti vor fi la preturi f mari

Vezi ca sunt multi pe forum care aduc de pe e-bay...

 

De ce piese ai nevoie? :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e-bay :ok:

 

eu mi-am luat setul de la un magazin de piese din UK prin cineva

In tara nu vei gasi sau daca gasesti vor fi la preturi f mari

Vezi ca sunt multi pe forum care aduc de pe e-bay...

 

De ce piese ai nevoie? :duel:

 

 

nu stiu sigur..s-ar putea ori segmenti. ori boltu sus, ori colivia...nu stiu sigur..oricum multumesc...am gasit o solutie daca ar fi.Am pe cineva care sta in italia...deci s-ar putea sa gaseasca imediat...Eu cred ca mai merge si asa, pentru ca nu se aude decat o vibratie cand accelerez...idiotu ala dinainte i-a dat in gat sanatos si acum a cam cedat :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa desfaci cat mai repede cilindrul sa vezi ce e acolo,pentru ca daca ti s-a sfaramat ceva distrugi tot setul,si e cam scump ~200 E (MITAKA,nici macar original).Daca mergi cu ea asa cu probleme la un moment dat o sa iti cedeze,si e pacat sa astepti.Mie mi s-a spart pistonul dar am avut noroc ca nu s-a zgariat camasa,ca altfel ma mai faceam de 100 E,si oricum a trebuit sa desfac TOT motorul ca sa curat resturile de piston...deci incearca sa vezi ce e acolo ca sa n-ai surprize mai tarziu...

 

Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa desfaci cat mai repede cilindrul sa vezi ce e acolo,pentru ca daca ti s-a sfaramat ceva distrugi tot setul,si e cam scump ~200 E (MITAKA,nici macar original).Daca mergi cu ea asa cu probleme la un moment dat o sa iti cedeze,si e pacat sa astepti.Mie mi s-a spart pistonul dar am avut noroc ca nu s-a zgariat camasa,ca altfel ma mai faceam de 100 E,si oricum a trebuit sa desfac TOT motorul ca sa curat resturile de piston...deci incearca sa vezi ce e acolo ca sa n-ai surprize mai tarziu...

 

Bafta multa!

 

 

O sa ma duc la un mecanic pe care il stiu eu sa vada ce si cum..multumesc mult oricum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai aflat care e problema?

problema este EL. are senzatia ca totul este stricat si ca nu-i merge nimic...un fel de bolnav intruchipat , lasa-l.

Bai motoi , ai schimbat tot ce se putea la motoru ala in 6000 km ...dupa ce ca e si limitat si tu mergi cu 60 la ora mai si senzatia ca e stricat.stai tu calm ca n-are nimic motorul,nu mai fi panicat asa !!!stiu 3 mito-uri , niciunu limitat si toate peste 6000 km mersi numai in forja si nu au absolut nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...