Sari la conținut

Motociclu


me_stz
 Share

Postări Recomandate

:D Azi am intrat in posesia cartii de identitate a scuterului. Insa am surpriza sa vad la categorie scris MOTOCICLU L1e...... la caroserie L1e moped. Deci teoretic scuterul meu (49cmc, 3.1 Kw, max 45 km/h -deci moped-), nu e moped, ci o chestie care nici nu stiu ce inseamna..am gasit 1000 de definitii. Voi avea probleme cu politia sau asa le spune RAR la astea toate si stiu si domnii politisti... :rock: :rock:

 

 

 

PS:Romania este cel mai tampit lucru care i se poate intampla Romanului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si eu ma gandeam dar cand am luat azi cartea de identitate era si un baiat cu un gopop pe acolo si zicea k il are inscris dar k politistul l'a oprit si i-a zis k e motociclu si ca nu are carnet si dosar penal......(vechea poveste)

mai auzisem pe forum chestia asta si d'asta ma speriasem :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa :rock: "Chestia" ce respecta regulile alea cum ca are 49 cmc si 45km/h este definita in legislatia romana ca si moped, iar in cea azerbaijeana poate sa fie si masina :rock:. Nu conteaza cum se numeste, cat timp respecta regulile din codul rutier. Nu stiu cum sa explic, e o definitie, conteaza termenii care caraterizeaza definitul, acesta nu are nici o valoare daca nu este caracterizat.

 

Deci daca in legislatia tarii din care ai scuterul este motociclu, in legislatia romana este numit moped si totul este ok :D

Editat de Rolly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...