Sari la conținut

Dnepr vs Ural


Vizitator Auxois
 Share

Postări Recomandate

Ural. Mai ales cel de 750. E drept ca gasesti ceva mai greu piese, dar mie mi se par mai rezistente si in mod sigur sunt mai puternice. Parerea mea! :banana:

 

P.S. Daca vrei unul... stiu pe cineva care are de vanzare.

 

Bafta si drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uralul este mult mai bine lucrat si finisat, din materiale mai bune.

Niprurile (mai ales cele facute dupa 1990) sunt de calitate mai proasta, suduri naspa, tolerante mari la montajul motorului.

Ambielajul, pistoanele si chiulasele de Ural sunt net superioare celor de pe Nipru.

Atentie insa:daca nu te pricepi la mecanica si nu-ti place surubaritul, nu-ti lua motoare estice.Nu vreau sa spun ca te lasa pe drum si trebuie sa-le repari acolo, insa pentru mentinerea lor in stare buna trebuie sa tot umblii la ele.

Eu am avut un Nipru si am facut turul Europei (Ungaria, Austria, Italia, Franta, Germania si retur) cu ATASUL PLIN (!) si cu pasager, am trecut Alpii de cateva ori dar nu m-a lasat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Auxois

Sa fiu sincer nu-mi place surubaritul, (nimanui nu-i place, mai ales pe marginea drumului), dar nu reprezinta o problma, la nevoie il execut, in plus sunt acomodat cu motocicletele rusesti ca am mai avut si am, dar numai 2T. 4T nu am avut niciodata. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mielu, da-mi te rog niste date despre Ural. din ce an e? In ce stare e? Care e scoru'? Daca ai poze, eventual, pune-le!  :banana:

Sorry, am citit cu intarziere postul tau. Din pacate pana sambata nu pot sa fac poze cu jucaria pentru ca posesorul nu este in Bucuresti. Daca vrei iti dau numarul lui de telefon pe Private Message si vorbesti direct cu el. Ce pot sa iti spun: motorul este facut super, aproape totul este nou pe el, nu are modificari estetice fiind deci in stare aproximativ originala ceea ce ar putea fi un avantaj in cazul in care vrei sa il customizezi personal. Despre pret iti pot spune ca il da ieftin, dar detaliul acesta te las sa il pui la punct direct cu proprietarul.

 

 

Bafta si drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. @ AUXOIS: cred ca cel mai bine este sa te intalesti cu omul sa vezi si sa probezi motorul. (ca doar asta este pe gratis! :banana: )

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...