Sari la conținut

Traseu tassos prin xanti !?


geo60
 Share

Postări Recomandate

Sal ! cine a fost pe acest traseu spre tassos si ma pote ajuta cu indicatii ...obstacole ,radare ...ultima statie benzina la bulgari...ms

 

Salut. E cam belea cu traseul asta ptr ca este prost indicat, gps-ul si hartile tiparite nu te ajuta foarte mult.

Deci, Ruse - Veliko Tarnovo - Gurkovo - Stara Zagora - Haskovo - Kardzadli - Zlatograt(aici treci granita la greci)-Xanti

 

Problema cea mai mare este drumul de la Veliko pana la Stara Zagora. Eu m-am ratacit de 2 ori. Imediat ce treci de la Gurkovo, la cativi km, langa un pod ce traverseaza soseaua, ai sa vezi un indicator spre Sofia (asta m-a indus in eroare) Il urmezi si faci dreapta. Aici intrii pe DN6, este un drum proaspat facut cu asfalt foarte bun si dupa cativa zeci de km te scoate in DN5 unde faci stanga spre Stara Zagora. De aici e simplu de ajuns la granita la Zlatograt. Dupa trecerea granitei sa ai grija ca pret de aprox 10 km, coborarea se face pe o singura banda. Drumul este sapat in munte cu multe curbe oarbe si destul de solicitant

 

LE: radare nu prea sunt (eu am vazut doar doua. De fapt asta a fost si motivul pentru care am ales traseul asta in locul celui spre Sofia. Cu statiile de benzina nu prea te pot ajuta deoarece eu la VStrom am autonomie de 430 km. Oricum alimentarea am facut-o in orasele mari gen, Stara Zagora, Haskovo sau Kardzali si la grei

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radare in zona Kardzhali, politisti incoruptibili... 100 leva si vreo ora si ceva la sectie pt cica 90 in limitare de 60... Benzinarie in Zlatograd... cred ca accepta si card dar nu-s sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...