Sari la conținut

TURA 2010


Postări Recomandate

Pe scurt, caci restul , ceea ce vezi, simti, mirosi si traiesti nu poate fi pus pe…hartie

 

7500 km

16 zile

temperaturi de la 0 la 36 de grade

stanci, zapada, ploaie, nisip, mare

si peste toate SOARE, CER ALBASTRU SI NORI PUFOSI

altitudine de la 0 la 3800 (asfalt pana la 2802)

 

obiective propuse

 

service moto kaprun

de vazut montblanc…cat mai de aproape

cat mai multe …col.uri

cat mai multe viraje

viaduct millau

zonele de viticultura si lavanderii in franta

st .tropez o cafea in port

coasta frantei si a italiei

turnul din pisa

traversare fery Italia – grecia

o zi fara casca si cat mai multe bai in grecia

vizita si haleala in alexandropoli

nunta mae

restul………nu mai conteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imagini din calatoriile pe doua roti ?!

 

restul………nu mai conteaza
Editat de stifferu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari si pt Dan si Mihai, stiam ca Dan isi luase un alt model de BMW dar acum vad ca a ales GS-ul de 1200, la mai multe plimbari frumoase!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6

 

 

salutare frumos dar nenea ionachime zimi si mie bre ce carati in genti ca de camping nu vreti sa auziti la mine care ador stilul nomad cand plec iau masa scaune incarc motorul ca magaru dar eu stau unde stau dar voi ce carati sau fite sio-ntrebare nenea cum circula ferybotul in grecia spre corfu ca parca ai mers peacolo se sta cu orele sau se circula regulat multumesc incaodata foarte frumos la cat mai multe ture frumoase sa fiti iubiti cu respect pompi si la anul poate aici :(

post-20188-1278591925_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare frumos dar nenea ionachime zimi si mie bre ce carati in genti ca de camping nu vreti sa auziti la mine care ador stilul nomad cand plec iau masa scaune incarc motorul ca magaru dar eu stau unde stau dar voi ce carati sau fite sio-ntrebare nenea cum circula ferybotul in grecia spre corfu ca parca ai mers peacolo se sta cu orele sau se circula regulat multumesc incaodata foarte frumos la cat mai multe ture frumoase sa fiti iubiti cu respect pompi si la anul poate aici :(

 

bine te.am gasit grasutule

in genti aveam lapte

ca doar furam" in elvetia si am luat lapte de la MILKA

 

corfu am fost cu avionul

dar sincer nu m.a dat pe spate

am inchiriat motor acolo dar nu e f f tare

mai bine du.te in sithonia

am fost acolo in tura asta si a fost demential

suna.ma pt detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine te.am gasit grasutule

in genti aveam lapte

ca doar furam" in elvetia si am luat lapte de la MILKA

 

corfu am fost cu avionul

dar sincer nu m.a dat pe spate

am inchiriat motor acolo dar nu e f f tare

mai bine du.te in sithonia

am fost acolo in tura asta si a fost demential

suna.ma pt detalii

 

ce promnt esti nu vreau eu corfu am un baiat la munca care ma intrebat siam vrut sal ajut ma duc in grecia la tara liniste pelion asa ai zice dami id sau meil ceva unde sa vorbim fara forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari si pt Dan si Mihai, stiam ca Dan isi luase un alt model de BMW dar acum vad ca a ales GS-ul de 1200, la mai multe plimbari frumoase!

 

Multumim de salutari... si tie la fel, toate cele bune.

Am lipsit o saptamana din tara, dupa ce am revenit din Marea Cursa..., care trebuie sa recunosc: pentru mine a fost mai scurta (5800 km) decat a Marelui Singuratic (CALATOR).

Impreuna cu Mihai, ne-am intors catre casa pe ruta Menton-San Remo-Milano-Garda-Pordoi-Falzarego-Cortina-Sillian-Graz-Balaton-Budapesta-Bors-Buc.

Multumesc lui Cristi pentru poze pentru ca ne-a aratat ca se poate!

Deasemenea salutari tuturor care au fost pe RGA cu Vlad, i-am urmat indeaproape, la cca. 2 zile distanta (a se vedea stickerele puse de Ianachim...pe ici, pe colo: "welcome to Romania".

Si eu am fost la Mae, dar venind de la nord cu o conserva. Desigur, aparitia a fost Cristi, care a venid din sud, asa cum si-a propus de la inceput. :(

Mesaj completat

Multumim de salutari... si tie la fel, toate cele bune.

Am lipsit o saptamana din tara, dupa ce am revenit din Marea Cursa..., care trebuie sa recunosc: pentru mine a fost mai scurta (5800 km) decat a Marelui Singuratic (CALATOR).

Impreuna cu Mihai, ne-am intors catre casa pe ruta Menton-San Remo-Milano-Garda-Pordoi-Falzarego-Cortina-Sillian-Graz-Balaton-Budapesta-Bors-Buc.

Multumesc lui Cristi pentru poze pentru ca ne-a aratat ca se poate!

Deasemenea salutari tuturor care au fost pe RGA cu Vlad, i-am urmat indeaproape, la cca. 2 zile distanta (a se vedea stickerele puse de Ianachim...pe ici, pe colo: "welcome to Romania".

Si eu am fost la Mae, dar venind de la nord cu o conserva. Desigur, aparitia a fost Cristi, care a venid din sud, asa cum si-a propus de la inceput. :D

 

...si salutari Doru cu, care ne-am la Menton, si el venind dinspre RGA.

 

Mesaj completat

...si salutari Doru cu, care ne-am intalnit la Menton, si el venind dinspre RGA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de salutari... si tie la fel, toate cele bune.

Am lipsit o saptamana din tara, dupa ce am revenit din Marea Cursa..., care trebuie sa recunosc: pentru mine a fost mai scurta (5800 km) decat a Marelui Singuratic (CALATOR).

Impreuna cu Mihai, ne-am intors catre casa pe ruta Menton-San Remo-Milano-Garda-Pordoi-Falzarego-Cortina-Sillian-Graz-Balaton-Budapesta-Bors-Buc.

Multumesc lui Cristi pentru poze pentru ca ne-a aratat ca se poate!

Deasemenea salutari tuturor care au fost pe RGA cu Vlad, i-am urmat indeaproape, la cca. 2 zile distanta (a se vedea stickerele puse de Ianachim...pe ici, pe colo: "welcome to Romania".

Si eu am fost la Mae, dar venind de la nord cu o conserva. Desigur, aparitia a fost Cristi, care a venid din sud, asa cum si-a propus de la inceput. :(

Mesaj completat

 

 

...si salutari Doru cu, care ne-am la Menton, si el venind dinspre RGA.

 

Mesaj completat

...si salutari Doru cu, care ne-am intalnit la Menton, si el venind dinspre RGA.

 

pai si poze ......poze neneaaaa

Mesaj completat

6

Mesaj completat

bis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...