Salve,am nevoie de sfaturi in ce priveste bateria pt motoscuterul meu,din pacate sunt nevoit s-o pornesc mai mult din pedala decat la starter,se consuma prea repede,poate stiti ceva metode pt a nu mai fii nevoit s-o pornesc din pedala asa des.Are urmatoarele caracteristici:12V 7Ah