Sari la conținut

Honda Nsr


marius_stp
 Share

Postări Recomandate

De vreo 2-3 zile am inceput sa caut o honda nsr 50, vreau sa cumpar (nu pentru mine).

Pe bikeshop nu este nimic, mobile.de/moto.it nici atat. Am gasit foarte putine cautand cu google, se pare ca undeva la 800-1000 de euro de prin '90... Mi se pare relativ scump pentru un motor atat de mic si atat de vechi.

1. Nu mai stiu unde sa caut, unde pot gasi honda nsr 50 de vanzare? vreau sa vad si niste poze, sa compar niste preturi etc. Preferabil Romania, Italia sau Germania.

2. Stiti voi ceva despre ea? A avut careva modelul asta?

 

Cel mai interesant site care l-am gasit despre motor este asta: http://www.din.or.jp/HONDA/HONDA_NSR50.htm si as vrea sa fie exact modelul din pozele de pe site. Adica saua sa nu fie intreaga si rotile mici si grase (asta nu neaparat).

Inca ceva: nu imi spuneti de nsr 125, ma intereseaza strict modelul de pe site, sau foarte putin diferit, dar oricum nsr 50 sau ns1 etc...

 

Topicul asta il voi pune si la tineri si nelinistiti, dar v-as ruga sa il lasati si aici in caz ca cei de acolo nu se pricep atat de bine :angry: daca nu se poate, nu e nici o problema :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveam un prieten cu un ns1...ns1 din cate stiu io e de 80cc , tragea intr-un mare fel pacat ca nu prea avea frane(batranetea asta) in rest super ok , habar n`am ce-a facut cu ea dar stiu sigur ca n-o mai are.oricum slabe sanse sa gasesti vreunu in Romania,de fapt as putea zice sanse nule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...