Sari la conținut

Poate Mai Gasim Amatori...


mih77ro
 Share

Postări Recomandate

Noi,adica doua Varadero si subsemnatul,insotiti de neveste/prietene sau amante vom pleca pe data de 08/06(de vineri) intr-o "scurta" vacanta,meritata zic eu,catre insorita Sicilie.La dus mergem prin Grecia pana la Igoumenitza unde ne inbarcam cu destinatie Brindisi.Marea parte a vacantei vrem sa o petrecem prin Sicilia vizitand-o in lung si in lat iar la intoarcere,ca sa nu ne repetem urcam pana la Ancona unde hop pe nava cu destinatie Croatia si in final dulcea si scumpa noastra tarisoara pe data de 17/06(duminica).

 

Mergem sa ne plimbam,sa ne simtim bine deci fara excese de viteza,kilometri fara limita sau alte nebuni.Cafeaua de dimineata,tigarea si berea seara sunt lege :what: Inca nu ne-am asezat la "masa tratativelor" ca sa batem in cuie traseul in detaliu,plecare insa este sigura(ne-am invoit la sefu :angry: ),si nici nu am facut un calcul sa vedem cat monetar ne trebuie.La o prima estimare cred ca 100 euro/zi pentru doua persoane(benzina,cazare,mancare,etc) si cam 60-70 euro/zi pentru cine merge singurel.

 

Daca mai sunt doritori(maxim 2-3 motoare) sunteti bine veniti

 

:bounce:

Editat de mih77ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Doru BMW sa adaugat la lista :cheers:

iar eu postez de dragul sa ma intorc pe prima pagina :lol: poate poate mai gasim pe cineva

 

:cheers:

desteapta excursie.din pacate trebuie sa plec in Malta chiar in perioada vizata . poate in alta tura si zau imi pare rau ca nu pot sa ma alatur grupului . :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desteapta excursie.din pacate trebuie sa plec in Malta chiar in perioada vizata . poate in alta tura si zau imi pare rau ca nu pot sa ma alatur grupului . :cheers:

 

 

poate prin august-septembrie mai organizam ceva si nu fi trist :cheers: ca doar mergi la Malta nu ramai in "splendida" capitala toropita de caldura :lol:

 

distractie placuta

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

temperatura urca pe la 45 de grade la prinz.

acum 2 ani am organizat de unul singur Oradea-Sicilia-Romania in 6 zile-5000km.

Prima zi 1300km(Oradea-Muntii Chianti aproape de Roma)

ziua 2 1100km pina la Mesina Sicilia

ziua 3 700km Mesina-un tur al Etnei-Catania-Siracuza (45 de grade la prinz)-direct Palermo unde m-am imbarcat pe un feri la ora 19 cu destinatia Genova

ziua 4 ora 17 am ajuns in port la Geneva si am mai condus 500km pina in munti linga Cortina de Ampeto unde am ajuns noaptea la 12

ziua 5 tura linistita prin Dolomiti 300km

ziua 6 intoarcere la Oradea 1050km

Cheltuieli 1200 eur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

temperatura urca pe la 45 de grade la prinz.

acum 2 ani am organizat de unul singur Oradea-Sicilia-Romania in 6 zile-5000km.

Prima zi 1300km(Oradea-Muntii Chianti aproape de Roma)

ziua 2 1100km pina la Mesina Sicilia

ziua 3 700km Mesina-un tur al Etnei-Catania-Siracuza (45 de grade la prinz)-direct Palermo unde m-am imbarcat pe un feri la ora 19 cu destinatia Genova

ziua 4 ora 17 am ajuns in port la Geneva si am mai condus 500km pina in munti linga Cortina de Ampeto unde am ajuns noaptea la 12

ziua 5 tura linistita prin Dolomiti 300km

ziua 6 intoarcere la Oradea 1050km

Cheltuieli 1200 eur

 

ai alergat ceva,noi o sa mergem ceva mai relaxati,avem la dispozitie 11 zile

cunosc caldurile din sicilia :rose: am stat aproape 18 ani in Palermo.O sa ne rehidratam cu bere seara :P

Sper sa nu sparg mai mult de 2000 eur,dar tinand cont ca vin cu "atasul" care tace doar cand mananca peste sau este la magazin.....s-ar putea sa :P

o sa va placa mult

tocmai am facut un tur bucuresti-igoumenitsa-ancona-retur (4 zile)

 

 

sa va luati echipament de ploaie :finger:

 

ne luam tot ce ne trebuie,chiar si ce nu este necesar....nevestele :finger:

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:lol: :lol: :lol:

 

 

maine mergem la scufundari la Ustica,daca vrei te asteptam in port la Palermo la 7:30 :lol:

tare greu mai este,am mancat la peste si fructe de mare de ne-au crescut solzi pe spate

nu avem cablu sa descarcam pozele

nu stiu cum de mai rezistam la atata "efort"

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...