Sari la conținut

Malaguti F12


dan1gsm
 Share

Postări Recomandate

am o mare poblema, va rog, ma poate ajuta cineva? deci: am cumparat scuterul asta si nu reusesc sa-l fac sa fuga mai tare de 45km/h, pur si simplu cind ajunge la viteza asta si incerc sa-l accelerez mai mult se opreste pur si simplu. mentionez ca nu are limitare la esapament, nici la variator, iar carburatorul l-am desfacut de n ori, chiar nu mai stiu ce sa-i fac. mai nou :bounce: consuma cca 5%. ceva sugestii? multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o mare poblema, va rog, ma poate ajuta cineva? deci: am cumparat scuterul asta si nu reusesc sa-l fac sa fuga mai tare de 45km/h, pur si simplu cind ajunge la viteza asta si incerc sa-l accelerez mai mult se opreste pur si simplu. mentionez ca nu are limitare la esapament, nici la variator, iar carburatorul l-am desfacut de n ori, chiar nu mai stiu ce sa-i fac. mai nou :bounce: consuma cca 5%. ceva sugestii? multumesc mult

 

Poti sa dai nivelul de la cuiul pontou mai mare dar atunci o sa iti consume si mai mult...am avut si eu si tot atat consuma dar fugea in 95...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este limitatat cdi ptr ca pina la 45 urca foarte repede, apoi moare motorul, daca ii pun mina in cap la carburator si ii obturez aerul urca pina la 60 - 70. problema este ca i-am marit deja jiglerul principal si tot acelasi lucru face. i-am schimbat si carburatorul cu altul de scuter piagio cu aceeasi capacitate si merge la fel, pina la 45 si acolo moare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...