Sari la conținut

Kit Super Moto


Postări Recomandate

Am un monocilidru naked stradal care se preteaza si la niste drumuri mai spre offroad asa cu roti de 19" fata si 17" spate.

 

Ma intereseaza sa-i pun un kit super moto, am inteles ca e mult mai bine pt asfalt.

 

Ceva sfaturi, va rog? Ma intereseaza argumente pro, contra, ma intereseaza de unde pot lua un asemenea kit, preturi, marci, etc.

 

Ty a lot :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supermoto inseamna sa pui roti de strada pe un enduro (intarit suspensie, frana).

Asta asa e, dar nu inseaman ca nu poate face nimic, ca nu are enduro :drums: El se refera doar la schimbarea rotilor, fara restu de setari.

Sfatul meu e sa cauti un butuc de fata si sa iti iei cerc de 17 si spite si sa il spitezi tu, sau sa cauti pe cineva care spiteaza. Pe spate nu cred ca ai nevoie de alta roata, caci ai deja 17, iar daca o schimbi oricum nu poti sa iti pui cauciuc de 160 pe spate.

Sau, varianta doi: poti cauta doua jenti turnate care se potrivesc la tine, fara modificari prea mari, si dupa o vizita la un strungar se rezolva.

Iar cu roata de 17 pe fata si cu un cauciuc mai lat pe spate o sa fie super fain pe strada.

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...